Finansuj historię


Drodzy Czytelnicy,

Jesteśmy grupą osób, dla których historia jest największą pasją. Portal, który współtworzymy promuje idee nowoczesnego patriotyzmu i polską historię od najlepszej strony. Popularność naszego portalu przekłada się jednak na konkretne wymagania sprzętowe, które nie są tanie. Utrzymanie dedykowanego serwera to wydatek ok. 2 500,00 zł rocznie. Prosimy Was o drobne datki, które wykorzystamy na rocznie utrzymanie serwera. Będziemy wdzięczni za każdą pomoc, czy to w postaci wpłaty, czy udostępnienia informacji o naszej zbiórce. Nie zmarnujemy żadnej złotówki.

banerdatki

Prosimy o wpłaty na konto:

Wojciech Duch - historia.org.pl
150 1020 5558 1111 1600 5640 0217
PKO BP Inteligo
z tytułem wpłaty „Dotuję historię”

Potrzeba: 2 500,00 zł
Wpłacono: 200,00 zł
Brakuje: 2 300,00 zł

Wszystkim darczyńcom chcielibyśmy podziękować imiennie podając ich dane w tym wpisie. Osoby, które chciałyby być w ten sposób wyróżnione prosimy o dopisanie w tytule wpłaty „zgoda na upublicznienie”.

Na co potrzebujecie pieniędzy?

Kwota, o którą prosimy zostanie w całości przeznaczona na opłatę za serwer w roku 2016. Potrzeba 49,00 euro miesięcznie, tj. ok. 200 zł miesięcznie, co daje razem ok. 2 500,00 zł rocznie (przy kursie euro ~4,25 zł). Szybkie zebranie tej sumy pozwoliłoby nam negocjować rabat, który otrzymamy płacąc za hosting z góry za cały rok.

Co zrobicie, jeśli nie zbierzecie całej sumy?

Wtedy najprawdopodobniej pokryjemy ten koszt z własnej kieszeni, od lat w taki sposób utrzymujemy portal, przy tym poświęcając mu z prawdziwą pasją nasz czas. Wsparcie od czytelników i zakup serwera z datków umożliwi nam przeznaczenie większych kwot na promocję portalu i historii w Internecie. Portal to wiele innych wydatków, takich jak koszty domeny, telefonu, korespondencji, druku materiałów promocyjnych etc.

Na co wydacie pieniądze jeśli zebrana kwota przekroczy 2 500,00 zł?

Wówczas kwota zostanie wydana na serwer w roku 2017. O tyle też mniej będziemy prosić o pomoc w roku kolejnym.

Skąd pewność, że pieniądze wydacie na serwer?

Zależy nam na maksymalnej przejrzystości naszego rozliczenia. Dlatego po zakupie abonamentu przedstawimy skany faktur do wglądu.

Dlaczego nie zbieracie tej kwoty na portalu crowdfundingowym?

Chcemy by całość przekazanych pieniędzy trafiła na cele związane z portalem. Na portalach crowdfundingowych zbieraniu funduszy towarzyszy szereg progów i prezentów dla darczyńców. My z kolei oferujemy naszą pracę, która promuje idee nowoczesnego patriotyzmu i polską historię od najlepszej strony. Będzie nam miło jeśli ją docenisz wpłacając nawet drobną sumę na nasz cel.

Czy taka zbiórka jest legalna?

Tak, umożliwia to ustawa z 14 marca 2014 r. o zasadach prowadzenia zbiórek publicznych ( Dz.U. 2014 poz. 498). Jej wejście w życie zniosło ustawowe ograniczenia, w tym obowiązek rejestracji zbiórek polegających wpłacie na konto, gdyż przepływ pieniędzy w tego typu zbiórkach jest rejestrowany. Organizatorzy zbiórki rozliczają się przed darczyńcami, co oczywiście uczynimy.

W jaki sposób mogę jeszcze pomóc?

Odwiedzaj nas codziennie, a portal dodaj do ulubionych zakładek. Zostań naszym fanem na Facebooku i lajkuj nasze wpisy. Polecaj portal znajomym. Udzielaj się na forum. Dziękujemy 🙂

Dotychczas wsparli historię

Marek Pajor z Krakowa

Bardzo dziękujemy! 🙂