Dziś spotkanie Premierów Polski i Rosji w katyńskim lesie


W lesie katyńskim odbędą się dziś obchody 70 rocznicy zbrodni katyńskiej. Oprócz Premiera RP Donalda Tuska, po raz pierwszy nad grobami pochyli się także Premier Rosji.

Główne uroczystości będą miały miejsce pod pomnikiem katyńskim. Pomnik składa się dwóch rdzawych ścian, na których wyryte są nazwiska ofiar. Pomiędzy ścianami znajduje się krzyż, a także podziemny dzwon, którzy dziś zabrzmi. Po obu stronach znajdują się mogiły z ciał wydobytych z masowych grobów.

Po uroczystościach, które rozpoczną się ok. godz. 12 premierzy wraz z delegacjami udadzą się do Smoleńska. Tam w siedzibie władz okręgowych odbędzie się spotkanie premierów wraz z przewodniczącymi Polsko-Rosyjskiej Komisji ds. Trudnych. Strony nie ujawniły jaki jest cel tej wizyty. Być może zostanie podpisana jakaś wspólna umowa lub odbędzie się podsumowanie prac Komisji?

Potem odbędzie się 50 minutowego spotkanie Premiera Tuska z Premierem Putinem, a następnie wspólna konferencja prasowa.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz