World of Warplanes powtórzy sukces World of Tanks?


World of Warplanes to kolejna gra twórców kultowych czołgów - World of Tanks. Nowy projekt rozwija wojenną serię Wargamer.net o grę osadzoną w czasach złotej ery lotnictwa wojskowego. Przygotowania do wprowadzenia gry trwają od listopada 2011 r.

worldofwarplanesWorld of Warplanes pozwoli graczom na wcielenie się w pilotów maszyn samolotów począwszy od lat trzydziestych do odrzutowców. Każda maszyna będzie posiadała wiele cech charakterystycznych, które będą wymagać zindywidualizowanego stylu sterowania.

Do wyboru graczy przewidziano trzy klasy samolotów: jednosilnikowe myśliwce, które będą specjalizować się w bliskich starciach, ciężkie myśliwe dysponujące miażdżącą siłą ognia oraz samolotów szturmowe, które będą postrachem sił naziemnych.

Każdy samolot będzie posiadać wiele rodzajów amunicji, silników i innych krytycznych dla samolotów modułów, dzięki którym będzie można dopasować maszynę do stylu gry.

Grę w wersji beta można pobrać tutaj. Produkcja jak i rozgrywka są darmowe, aczkolwiek istnieje możliwość dokupienia płatnych samolotów, czy amunicji.

Wymagania systemowe podane poniżej nie są ostatecznymi wymaganiami i mogą ulec zmianie w trakcie rozwoju gry:

 • System operacyjny: Windows XP/Vista/7/8
 • Procesor (CPU): 2.66 GHz
 • Pamięć (RAM): 3 GB
 • Karta graficzna: GeForce 8600GT or ATI HD 2600 z 256 MB pamięci oraz obsługą shader 3.0
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • Wolne miejsce na dysku twardym: 14 GB
 • Dostęp do internetu o minimalnej prędkości 256 kb/s

Film:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

 1. Mm pisze:

  No nie wiem... Wydaje mi się, że War Thunder zagarnęło już ten rynek

 2. Ars pisze:

  Zgarnelo? Jest tez w fazie beta prawda?

 3. Witam

  Wargaming wzięło wszystko, co wypaliło w World of Tanks, i przeniosło w przestworza.

  Jeśli podobały Wam się starcia z udziałem czołgów, to na pewno przypadną Wam do gustu także potyczki za sterami samolotów.
  Niewykluczone, że jeszcze bardziej.
  W World of Warplanes trzeba myśleć,kombinować i poszerzać swoją wiedzę
  Od tego zależą wyniki. A co do konkurencji - to bardzo dobrze, że ona jest ponieważ to sprawia, iż staramy się jeszcze bardziej aby gra była coraz lepsza.

  Polecam.

  Wargaming PL Ambassador Jasysae

Zostaw własny komentarz