Trzy osoby zastrzelone w Muzeum Historii Żydów w Brukseli


W brukselskim Muzeum Historii Żydów w godzinach popołudniowych (24.05.2014) zostały zastrzelone trzy osoby. Policja zatrzymała podejrzanego o dokonanie zbrodni.

bb

Około 15.50 pod budynek Muzeum podjechał samochód osobowy, z którego wysiadł mężczyzna, po czym wyjął broń i otworzył ogień do osób zgromadzonych przy wejściu. Według świadków napastnik zbiegł po opróżnieniu magazynka pistoletu. Sprawca postrzelił cztery osoby, z tego dwie zmarły na miejscu, jedna zaś po przewiezieniu do szpitala. Czwarta osoba przeżyła i znajduje się pod opieką lekarzy. Ofiary otrzymały rany postrzałowe w okolicach twarzy oraz szyi. Ofiarami są dwaj mężczyźni i jedna kobieta. Nadal nie ustalono narodowości zabitych.

 

Zatrzymany osobnik przyznał, że w czasie strzelaniny znajdował się blisko Muzeum. Motywy zabójcy nie są jeszcze znane, policja prowadzi dochodzenie. Nie można jednak mówić o ataku terrorystycznym.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz