Neonazista w europarlamencie


Zgodnie z ostatecznymi wynikami wyborów do europarlamentu, jeden mandat uzyskał członek niemieckiej NPD (Narodowodemokratyczna Partia Niemiec - Unia Ludowa), partii, której program ma nazistowski charakter. 

npdNPD zebrało łącznie 300 tys. głosów, jej przewodniczący Udo Voigt odniósł niebywały sukces zwłaszcza, że do tej pory wyniki partii były mierne. Voigt powiedział, że będzie w najbliższych dniach dążyć do dyskusji z pozostałymi europosłami, a także że jest otwarty na nawiązanie porozumienia, w przeciwieństwie do AFD (Alternative für Deutschland). Ostatnie słowa krytyki związane są z konfliktem jaki zaistniał między NPD, a konserwatystami, eurosceptykami z AFD.

W programie politycznym w ramach polityki zagranicznej NPD postuluje: natychmiastowe wycofanie wszystkich żołnierzy niemieckich z zagranicznych misji, rozwijanie stosunków niemiecko - rosyjskich w kontekście wydarzeń historycznych i potrzeby poprawy stosunków na przyszłość, współpraca ma objąć takie dziedziny jak:  polityka gospodarcza i obronna. Niesprawiedliwość nie może być podstawą pokoju w Europie, NPD kwestionuje zatem legalność narzuconych przez aliantów zmian granic. Konflikty mają być rozwiązywane wyłącznie pokojowo, rząd ma obowiązek zatroszczyć się o interesy wypędzonych ze wschodu, o pielęgnowanie tradycji i kultury niemieckiej. Rząd powinien wpłynąć na odzyskanie zagrabionej własności należącej do ludności wypędzonej.

NPD domaga się także zniesienia klauzuli  „państwo nieprzyjacielskie” z Karty Narodów Zjednoczonych (artykuły 53, 107, 77), która głosi, że mogą zostać zastosowane przez Radę Bezpieczeństwa ONZ sankcje oraz środki przymusu wobec państwo wrogich z okresu II wojny światowej, w przypadku gdy te kraju ponownie zaczną prowadzić agresywną politykę. Środki przymusu obejmują np. interwencję wojskową (klauzula odnosi się głównie do Niemiec i Japonii).

Postulaty NPD budzą wyraźny niepokój, tym bardziej, że partia jawnie nawiązuje do wzorców i tradycji NSDAP (domaga się uznania dorobku socjalnego nazistów).

Źródło: http://www.npd.de/html/1/artikel/detail/3652/

http://www.npd.de/inhalte/daten/dateiablage/br_parteiprogramm_a4.pdf


 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Piotrek pisze:

    Każdy ma takich gierojów na jakich sobie zasłużył... U nas lekarze kwestionują przysięgę Hipokratesa i wiedzę medyczną, profesor który określił uczniów liceów per gówniarze i jakoś tak skazany wyrokiem i im podobni - też są, facet uważający że każda kobieta niemal chce gwałtu - takoż. Gusta i guściki.

    • Hubert pisze:

      Jeżeli nie wiesz o co chodzi z tym gwałtem to polecam się dowiedzieć więcej a nie łykać propagandę mediów poprawnie politycznych dla partii rządzacej.

Zostaw własny komentarz