Pomnik Siergieja od hymnów


28 maja br. na ulicy Powarskiej w Moskwie został odsłonięty pomnik Siergieja Michałkowa, znanego poety rosyjskiego. Dokonał tego sam prezydent Władimir Putin.

Siergiej Michałkow CC BY-SA 3.0

Siergiej Michałkow CC BY-SA 3.0

Siergiej Michałkow żył w latach 1913 - 2009. Jest autorem wielu wierszy i bajek dla dzieci. Jego utwór „Wujek Wieża” był obowiązkową lekturą w szkołach republik Związku Radzieckiego. Jednak najbardziej znany jest jako autor słów dwóch hymnów radzieckich (1943, 1977) oraz obecnego hymnu Rosji. Jego dwaj synowie to znani reżyserzy: Andriej Michałkow - Konczałowski i Siergiej Michałkow.

Pomnik został odsłonięty na ulicy przy której mieszkał Michałkow. Przedstawia on poetę siedzącego na ławeczce oraz dziewczynkę patrzącą na niego.

Prezydent Putin po odsłonięciu pomnika powiedział, że twórczość Michałkowa stanowi ważną część rosyjskiej kultury, a jego wiersze dla dzieci charakteryzują się ciepłem i mądrością.

 

 

 

Źródło: Putin otkryl v centre Moskvy pamyatnik poetu Sergeyu Michalkovu

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz