Reportaż z Sękowej, Rekonstrukcja bitwy pod Gorlicami, 3-4 Maja 2014 [video]


Co tak naprawdę wydarzyło się w Sękowej w 1915 roku i jakie spustoszenie niósł ciężki karabin maszynowy Schwarzlose? Kto nosił czapkę habsburgsko-jagiellońską? Tego dowiecie się z naszego materiału, do obejrzenia tylko w RECO TV!

What has happened in Sękowa in 1915 and what havoc made heavy machine gun Schwarzlose? Who had been wearing habsbugian-jagiellonian hat? You will find out watching our reportage, only in RECO TV!

recotv

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

1 komentarz

  1. Łukasz pisze:

    Warto tu wspomnieć, że w okolicach Gorlic w czasie I wojny światowej, były bardzo ciężkie walki. Świadczy o tym liczba poległych żołnierzy. Z wojskowego punktu widzenia, bili się ze sobą wrogowie na śmierć i życie, ale w jakże odmienny - humanitarny, godny człowieczeństwa, sposób traktowano wrogów - po smierci.Wszyscy polegli żołnierze pochowani sa razem. Mają jednakowe groby z krzyżami, wykonanymi s betonu, a na krzyżach metalowe (aluminiowe) tabliczki z nazwiskami i datami śmierci. Cały cmentarz ogrodzony jest murem z kamieni, wysokości 1,5 metra i około 20 cm grubości. Na środku cmentarza jest duży krzyż. Najwięcej poległych jest Austriaków. Na podkreślenie zasługuje fakt, że rząd austriacki lub jakieś stowarzyszenia, odwiedzały te groby po II wojnie światowej, poprawiały i porządkowały - pamiętając o swych poległych rodakach. I chwała im za to, że tak pamiętają. To świdczy o ich wysokiej kulturze.

Zostaw własny komentarz