Według „Biblii” sprzed 1500 lat Jezus Chrystus nie został ukrzyżowany


W 2014 roku Muzeum Etnograficzne w Ankarze ujawniło ukrywaną od 2000 roku „Biblię” pochodzącą  sprzed 1500 - 2000 lat. Informacje w niej zawarte wywołały szerokie zaciekawienie.

biblia

Skórzane karty pokryte złotymi literami w języku aramejskim (którym posługiwano się w społeczności Jezusa), zawierają tzw. „ewangelię” Barnaby, według której Jezus nie został ukrzyżowany, nie był także „synem Boga”. Powszechnie zaś nazywany był prorokiem (jednym z wielu, których wydała nacja żydowska). Co ciekawe apostoł Paweł zwany jest „Impostor” (oszust, kuglarz, szarlatan), dowiadujemy się też, że Jezus wstąpił do „nieba” żywy, a na krzyżu faktycznie zginął Judasz Iskariota.

Według raportu Muzeum Narodowego Turcji, „Biblia” została przejęta z rąk gangu przemytników antycznych dóbr kultury. W czasie zatrzymywania grupy rabusiów, znaleziono przy nich również ładunki wybuchowe i inne niebezpieczne narzędzia. Księgę wyceniono na ok. 40 mln. tureckich lir (28 mln. dolarów).

Specjaliści stwierdzili, że faktyczni twórcy owego zespołu tekstów przypisywali jego autorstwo postaciom z kręgów Jezusa i pierwszych chrześcijan, aby podnieść jego autorytet (była to praktyka powszechnie stosowana, np. w przypadku Ewangelii Judasza czy Marii Magdaleny). Należy dodać również, że ów „Biblia„ powstała prawdopodobnie w społeczności gnostyckiej, nie zaś chrześcijańskiej. Do kanonu ewangelii wybranych przez Kościół nie weszła ”Ewangelia” Barnaby gdyż jej treść kłóciła się z jego nauką. Trzeba dodać jednak, że nie oznacza to jakoby przekaz tekstów „odrzuconych ” był nieprawdziwy lub zafałszowany po względem historycznym.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

12 komentarzy

 1. knezmej napisał(a):

  WTF: „1500 - 2000 tys. lat.”
  „historycy”.org ??

 2. Paweł napisał(a):

  Trzeba też dodać, że ewangelie jako takie nie są piśmiennictwem historycznym, więc nie można sobie wysuwać twierdzeń, że ich przekaz nie jest „nieprawdziwy”, czy historycznie „zafałszowany”.

 3. Mateusz Pielka napisał(a):

  Piśmiennictwem historycznym nie ale są źródłami, stanowią przekaz o pewnych postaciach i wydarzeniach.

 4. Silvestras napisał(a):

  „z przed” - kolejny mały błąd. A słowo „ów” odmienia się jak każde inne. „Owa” księga, „ów” błąd, „owego” człowieka i „owe” dzieci.

  Ach, jeszcze „ów” słownik 🙂

 5. Jacek napisał(a):

  Jeśli ktoś to czytał to raczej wie , że to produkt społeczności muzułmańskich nie gnostyckich....

 6. Renata napisał(a):

  Uważam, że powinno się wziąć pod uwagę wszystkie ewangelie - a jest ich ok. 30 - i spróbować odtworzyć realia tamtych czasów, ale jak łatwo się domyślić to nie było i nigdy nie będzie na rękę duchownym chrześcijańskim, którzy zbijają ogromny majątek na straszeniu ludzi wymyślomym piekłem i wiecznym potępieniem. Strach pomyśleć co by się stało gdyby odczarować Jezusa i gdyby się okazało, że nie tylko nie umarł na krzyżu, ale był zwykłym facetem z rodziną i po prostu nieco innym pomysłem na życie niż jemu współcześni...

 7. ewa napisał(a):

  ksieza nas oklamuja i nie mowia prawdy

 8. Piotr napisał(a):

  W Biblii jest opisane jak faryzeusze już po śmierci Jezusa kazali pilnować grobu, a po zmartwychwstaniu rozpowiadali, że to Jego uczniowie ukradli ciało. Czyli już od samego początku pojawiały się historie podważające Boskość Jezusa. Z tym, że wszystkie inne postacie, które podawaly się za Chrystusa i też w swoim czasie zebrały jakąś większą grupę ludzi wokół siebie teraz o nich nie słychać i są jedynie gdzieniegdzie wspomniani, że w ogóle istnieli, a za Jezusem idą tłumy, mimo prześladowań chrześcijan, coraz więcej osób oddaje swoje życie Jezusowi, widać zmiany w życiu osób, które uwierzyły, ludzie wychodzą z nałogów, są uzdrowienia i inne znaki, które towarzyszą gloszeniu Ewangelii, jak to zresztą Jezus zapowiedział, a Biblia cały czas jest aktualna.

  • MIREK napisał(a):

   BIBLIA NIGDY NIE BYŁA I NIE JEST AKTUALNA... GDYBY BYŁA NATCHNIONA PRZEZ BOGA, TO PO JAKIEGO „DIABLA” WYMAGA ONA TYLU APOLOGETÓW, TŁUMACZY I HISTERYKÓW RELIGIJNYCH. ... BIBLIE JEST WYMYSŁEM CZŁOWIEKA I TYLKO JEGO WYMYSŁEM... DZISIAJ SIĘ NA TO MÓWI PROPAGANDA , PR, ETC.

   • Marek napisał(a):

    Biblia nic „nie wymaga”, to „apologeci-mądrale od propagandy” doklejają się do niej aby zaistnieć i zbić na tym kapitał

Zostaw własny komentarz