Archiwum wynalazków „nie-mainstreamowych”


Chris Hodge, prywatnie biznesmen i historyk-amator z Chislehurst, przez kilka lat zbierał fotografie. Jego kolekcja ponad dwustu pięćdziesięciu tysięcy zdjęć z ostatniego stulecia imponuje nie tylko rozmiarem, ale też spójnością tematyczną. Każde zdjęcie przedstawia bowiem jeden z wynalazków - nie tych, które znalazły praktyczne zastosowanie w medycynie, transporcie albo przemyśle, ani nawet w życiu codziennym - lecz takich, które nie przyjęły się zbyt dobrze. Jednym słowem, Chris Hodge sporządził wielkie archiwum wynalazków dziwacznych i nietrafionych.

Za pośrednictwem portalu easyart.com można oglądać, jak i nabywać w różnych formatach fotografie, które zebrał, zdigitalizował i zarchiwizował Chris Hodge. Oryginały są starannie zamknięte w klimatyzowanym magazynie w Greenwich. A są pośród nich prawdziwe rarytasy - nieczęsto bowiem widuje się skrzydlate rowery albo prototypy Skype’a, na którym zamiast obrazu wideo znajduje się zdjęcie osoby, z którą prowadzi się rozmowę. Zobaczyć tam można także przeróżne amfibie stworzone między innymi z motocykli, rower dla dwojga z autonomicznymi kierownicami, a nawet miniaturowy i bardzo ekonomiczny helikopter. Przenośna suszarka do włosów chyba nie jest już niczym niezwykłym. Wszystkie wynalazki powołała do istnienia płodna wyobraźnia Brytyjczyków.

 

Wczesny Skype, easyart.com, PA

Wczesny Skype, easyart.com, PA

Przenośna suszarka, easyart.com, PA

Przenośna suszarka, easyart.com, PA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Motosurfing, easyart.com, PA

Motosurfing, easyart.com, PA

 

Więcej ciekawych fotografii można oglądać pod poniższymi linkami:

Photographic archive of wacky inventions spanning the last 100 years, in pictures

An archive of wacky British inventions – in pictures

Stilltime Art Prints and Posters

 

Źródło: A bicycle with wings, the Land Rover hovercraft and a side-by-side tandem among newly discovered archive of bizarre British inventions that never made it into the mainstream

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz