Polskie rycerstwo najlepsze na świecie. Polacy wygrali Mistrzostwa Świata

Ponad 600 lat od triumfu grunwaldzkiego polskie rycerstwo ponownie pokazało, że jest najlepsze na świecie. W zakończonych w Malborku Mistrzostwach Świata Sportowych Walk Rycerskich Polacy wygrali we wszystkich kategoriach drużynowych.

Polscy rycerze, zarówno kobiety jak i mężczyźni zdominowali te mistrzostwa. Łącznie zdobyli 6 złotych, 3 srebrne i 1 brązowy medal, zajmując pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej.

Indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanął Wiesław Kurek w kategorii 1 vs 1 na miecz długi oraz Marcin Waszkielis w kategorii 1 vs 1 na miecz i tarczę.

Na turnieju stawiły się reprezentacje z następujących krajów: Anglia, Argentyna, Australia, Austria, Belgia, Białoruś, Dania, Francja, Holandia, Irlandia, Japonia, Litwa, Luksemburg, Meksyk, Niemcy, Nowa Zelandia, Polska, Portugalia, Quebec, RPA, Słowacja, Szwecja, Szkocja, Szwajcaria, Ukraina, USA, Włochy.