Szkolenie ze śmigłowcami 7. Batalionu Kawalerii Powietrznej


Wojsko Polskie mimo panującej niesprzyjającej aury intensywnie ćwiczy. Dziś prezentujemy fotorelację z ćwiczeń 7. Batalionu Kawalerii Powietrznej w dniach 5-6 lutego br. 

Odwrót do śmigłowca w tumanach wzbijanego przez rotor kurzu.

Odwrót do śmigłowca w tumanach wzbijanego przez rotor kurzu.

W ciągu dwu dni ćwiczeń żołnierze trenowali w okolicach Wędrzyna współdziałanie ze śmigłowcami W-3W i Mi8/17 i sposoby desantowania, a także szturmowanie obiektów. Chociaż wydaje się, że akcje tego typu są specyficzne raczej dla wojsk specjalnych, to jednak w obliczu konfliktów asymetrycznych i wysokomanewrowych są też bardzo istotne dla oddziałów liniowych. Wielka waga tych działań została udowodniona już w trakcie wojen izraelsko-arabskich, podczas których Siły Obronne Izraela za pomocą desantów śmigłowcowych dezorganizowały wrogie armie.

7. Batalion Kawalerii Powietrznej został sformowany w 1999 roku w miejsce 7. Pułku Ułanów Lubelskich im. gen. Kazimierza Sosnkowskiego. Jest częścią 25. Brygady Kawalerii Powietrznej im. x. Józefa Poniatowskiego. Dowództwo 25. BKPow i 7. bKPow stacjonują w Tomaszowie Mazowieckim. Żołnierze jednostki brali udział w misjach w Iraku i Afganistanie.

Poniżej prezentujemy zdjęcia autorstwa plut. Patryka Cielińskiego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Polak pisze:

    Piękne zdjęcia, oby Caracale były jak najszybciej.

  2. tramp pisze:

    W latach 1967-1969 wyszkolenie 1-nego elewa na kaprala kosztowało 3000zł/miesiąc,6 miesięcy daje 18000 zł.Dzisiaj z pewnością wynosi to więcej,dlatego mam prywatne pytanie.Czy w warunkach prawdziwego pola bitwy żołnierze będą posiadać kamizelki?,nie chodzi mi o oddziały specjalne.

  3. Marcin pisze:

    Co oznacza stwierdzenie „Wojsko Polskie mimo panującej niesprzyjającej aury”. Znaczy wcześniej była sprzyjająca? Nie bardzo rozumiem o co chodzi, bo chyba nie o śmigłowce? Dopóki nie będzie nowych to na dotychczasowych i tak można ćwiczyć.

Zostaw własny komentarz