„Skierniewicki Wrzesień 1939” III edycja. Fotorelacja


W sobotę 27 sierpnia 2016 r. odbyła się trzecia edycja imprezy historycznej „Skierniewicki Wrzesień 1939” organizowanej przez Stowarzyszenie Tradycji 26 Skierniewickiej Dywizji Piechoty.

Od godz. 16 na Rynku Skierniewickim przed ratuszem trwał piknik historyczny, na którym grupy rekonstrukcyjne prezentowały umundurowanie policji państwowej, żandarmerii WP, polskich żołnierzy z września ’39 jak i umundurowanie wojsk niemieckich oraz sprzęt wojskowy. Natomiast od godz. 18 można było obserwować, jak mogło wyglądać przed wojną życie codzienne Skierniewiczan. W tym roku oprócz targowiska miejskiego można było zobaczyć życie w gospodzie: karczemne awantury, karciane gry i lejące się strumieniami piwo warzone niegdyś w skierniewickim browarze.

Ok. godz. 20 rozpoczęła się inscenizacja. W dwóch pierwszych scenach ukazano pierwsze dni września 1939 r.: bombardowanie miasta i jego zajęcie przez Niemców. W kolejnych bitwę pod Sochaczewem, w której brali udział żołnierze 18 pp stacjonującego w Skierniewicach.

Po zakończeniu inscenizacji zapalono znicze w intencji żołnierzy poległych we wrześniu 1939 r. a także wręczono podziękowania grupom rekonstrukcji historycznych za udział w imprezie.

 

 

 

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz