Tak szkoli się 2. Brygada Zmechanizowana Legionów


12. Szczecińska Dywizja Zmechanizowana jest jednym z trzech związków taktycznych Wojsk Lądowych. W dniach 07 - 08 września br. pododdziały 2 Brygady Zmechanizowanej i 8 pułku przeciwlotniczego uczestniczyły w szkoleniu poligonowym pod Krosnem Odrzańskim, podczas którego doskonaliły pokonywanie szerokiej przeszkody wodnej.

Wczoraj zakończyły się „Warsztaty robocze Szefa Wojsk Rakietowych i Artylerii 12 Dywizji Zmechanizowanej z dowódcami dywizjonów, dowódcami pułków, szefami WRiA Dywizji i Brygad realizowanych na bazie pododdziałów artylerii 12 Brygady Zmechanizowanej i 7 Brygady Obrony Wybrzeża”. Sama relacja zawierała jednak jedynie zdjęcia. Dla tych, którym tematyka szkoleń wojskowych jest szczególnie bliska, zamieszczamy film pokazujący jak 7 września  żołnierze 2 Brygady Zmechanizowanej Legionów pokonywali szeroką przeszkodę wodną w okolicy Krosna Odrzańskiego.

Film można zobaczyć tutaj tutaj  (Montaż filmu: por. Błażej Łukaszewski/Sekcja Prasowa 12SDZ)

fot. por. Błażej Łukaszewski

fot. por. Błażej Łukaszewski

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz