Kraków w pudełku- zaproszenie na wystawę


Kraków w pudełku - wystawa czynna od 27.10.2016 do 5.02.2017. Wernisaż 26.10.2016 o godz. 17.00 w Kamienicy Hipolitów.

Wystawa Kraków-w-pudełku, którą od 27 października będziemy mogli oglądać w piwnicach kamienicy Hipolitów to ekspozycja nowej fotografii i nowych mediów. Impulsem do jej powstania było przechowywane w Muzeum Historycznym Miasta Krakowa archiwum fotograficzne, które jest zapisem przemian miasta. Wiemy, jak kiedyś fotografowano Kraków, ale jak dzisiaj młodzi artyści  dokumentują swoje miasto? Z jakiej perspektywy na nie patrzą? To pytania, na które nasza wystawa na pewno nie udzieli jednoznacznej odpowiedzi, ale – mamy nadzieję – poruszy i pobudzi do głębszej refleksji nad otaczającym nas światem.

W projekcie wzięli udział studenci ostatnich lat krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz absolwenci, którzy – obok fotografii – zaproponowali także nowe media. Wszyscy związani są z Pracownią Fotografii I prowadzoną przez prof. Agatę Pankiewicz.

Więcej informacji na stronie:

http://www.mhk.pl/aktualnosci/wernisaz-wystawy-krakow-w-pudelku

Zapraszamy na wystawę!

Gołębie na placu Mariackim, autor fot. nieznany, lata 20. XX w., wł. MHK

Gołębie na placu Mariackim, autor fot. nieznany, lata 20. XX w., wł. MHK

Natalia Wiernik, Archiwum, Tłum

Natalia Wiernik, Archiwum, Tłum

Iwo Jasieński, Tereny zabudowy, fot. i wł. autora

Iwo Jasieński, Tereny zabudowy, fot. i wł. autora

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz