Ogłoszono termin ćwiczeń Dragon-17


Wczoraj, Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen broni dr Mirosław Różański zatwierdził etapy realizacji ćwiczenia taktycznego z wojskami Dragon-17. Odbędą się we wrześniu 2017 roku.

Zaplanowane wrześniowe ćwiczenia to największe polskie manewry wojskowe. Na spotkaniu w Dowództwie Generalnym przedstawiono ich harmonogram oraz uzgodniono działania koordynujące polskich pododdziałów oraz przedstawicieli państw członkowskich NATO i partnerskich, którzy będą współpracować przy tym wydarzeniu.

Czym jest DRAGON-17?

Dragon-17 to odbywające się co 2 lata ćwiczenia taktyczne, w które zaangażowane są wojska lądowe, siły powietrzne, wojska specjalne, marynarka wojenna oraz obrona terytorialna. Prawdopodobnie dołączą do wymienionych również wojska z państw członkowskich i partnerskich NATO. Głównym ćwiczącym będzie szczecińska 12 Dywizja Zmechanizowana, za kierowanie której odpowie Dowódca Generalny Rodzajów Sił Zbrojnych gen. broni dr Mirosław Różański.

fot. ppłk Szczepan Głuszczak, http://dgrsz.mon.gov.pl

fot. ppłk Szczepan Głuszczak, http://dgrsz.mon.gov.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz