Mehmed Zdobywca - nowy serial dla fanów „Wspaniałego stulecia”! Będzie hit?


Turecki potentat serialowy O3Medya wyszedł naprzeciw widzom, którzy pokochali losy mieszkańców sułtańskiego haremu. Nowy serial poświęcony będzie Mehmedowi II Zdobywcy i ma trafić na ekrany telewizorów już w 2018 roku.

Mehmed II Zdobywca zwany w Europie Wielkim Turkiem był jednym z najpotężniejszych sułtanów Imperium Osmańskiego. W wieku zaledwie dwudziestu jeden lat zdobył Konstantynopol, zapisując się tym samym w historii jako wybitny przywódca. Mało tego, to właśnie on wydał dekret, który przyzwalał jego następcom na zgładzenie męskich krewnych zagrażających stabilności władzy – sam również nie zawahał się przed zamordowaniem swego licznego rodzeństwa.

W serialu Mehmed Bir Cihan Fatihi lub inaczej Mehmed The Conqueror w rolę głównego bohatera wcieli się największa gwiazda tureckiego kina, Kenan İmirzalıoğlu. Twórcy serialu najwyraźniej bardzo mocno wierzą w produkcję, gdyż mówi się, iż aktor otrzyma niemałe wynagrodzenie, które wynosić ma aż 350 tys. zł za jeden odcinek! Tym samym serial ma szansę stać się najdroższym w historii tamtejszej telewizji, bijąc na głowę wcześniejszego rekordzistę, Wspaniałe stulecie: Kösem.

Niestety, wciąż nie jest znana data premiery serialu. Zdjęcia ruszyły już jakiś czas temu i przewiduje się rozpoczęcie emisji nawet w styczniu 2018 r., nie są to jednak informacje potwierdzone. Nie wiadomo też, czy serial zostanie wyemitowany w Polsce, gdyż Telewizja Polska zrezygnowała nawet z pokazania całego sezonu Wspaniałego stulecia: Kösem. Być może jednak tym razem będzie inaczej, szczególnie, że choć serial jeszcze nie został do końca nakręcony, zainteresowanie nim ciągnie rośnie. Podczas targów telewizyjnych MIPCOM 2017, które miały miejsce w dniach 16-19 października w Cannes, serial o Mehmedzie Zdobywcy cieszył się największym zainteresowaniem mediów z całego świata.

W oczekiwaniu na produkcję, która już teraz ma szansę zdobyć miano telewizyjnego hitu, polecamy Waszej uwadze miniserial poświęcony sułtanowi Mehmedowi Zdobywcy pt.: Fatih, który zobaczyć możecie na stronie TurcjaTv.pl.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

13 komentarzy

 1. Turk pisze:

  Czy będzie na TVP?

 2. korina pisze:

  Nie, my będziemy oglądać Koronę królów.

 3. Bilbo pisze:

  Te seriale fajnie się ogląda, tylko nie zapominajmy, jak faktycznie wyglądał rozwój Imperium Osmańskiego. Owszem, w czasie zaborów Turcja wspierała polskie dążenia niepodległościowe, ale wtedy była już coraz słabszym państwem, rozgrywanym przez obce mocarstwa. U szczytu potęgi to naprawdę nie był sympatyczny kraj.

 4. Danka pisze:

  Ha, ha, ha! Zgoda!

 5. kosem pisze:

  TVP raczej tego nie wyemituje, bo przecież nie dokończyło ostatniego sezonu Sułtanki Kosem. W ogóle to w mojej ocenie telewizja publiczna bardzo „spolonizowała” ofertę programową co staje się po prostu nudne.W tej chwili dogorywają już ostatnie seriale tureckie i to w bardzo „nieoglądalnych” godzinach. Ale może TVN zakupiłaby ten serial i emitowałaby go w jesiennej ramówce prze „Faktami”. np. o godz. 17.30. Na pewno bym oglądała serial, a później „Fakty”.

  • Wojtek Duch pisze:

   Może oglądalność Sułtanki nie była zadowalająca. Mehmed jednak jeśli wierzyć zapowiedzią Mehmed może być dużo lepszy i znowu zainteresować widzów. TVP będzie chciała być może zatrzymać widzów Korony i zaproponuje im Mehmeda, to przecież w dużej mierze podobny target.

  • Bilbo pisze:

   Fakty? Ble.

 6. Anonim pisze:

  Kosem się skończyła i leci Kara Sevda Wieczna Miłość a kiedy będzie ten serial

 7. Admi pisze:

  Wyemitujcie ten serial jetem go ciekawa

 8. Kasia Kamińska pisze:

  Wyemitujcie ten serial jetem go ciekawa

 9. Arkadiusz pisze:

  Dobrze by było jak by ten film powstał bo wciąż leci to samochód

Zostaw własny komentarz