Korona królów. Poznaj streszczenie i godziny emisji odcinków 61-70 historycznej telenoweli TVP


Korona Królów to nowa telenowela historyczna TVP. Odcinki produkcji są nadawane od poniedziałku do czwartku o godz. 18.30. Produkcja jest zaplanowana na 84 odcinków trwających po 30 minut.

Korona Królów / fot. Marcin Makowski, TVP

Korona Królów odcinek 61
(środa 11 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz dowiaduje się, że na Mazowszu dochodzi do licznych napaści dokonywanych przez Litwinów. Eliasz odwiedza Gabiję. Podejrzewa u niej febrę. Mówi Annie o możliwości wybuchu epidemii tej choroby.

Korona Królów odcinek 62
(czwartek 12 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz rozmawia z Pełką na temat zagrożenia epidemią. Zabrania Annie spotykać się z Kundzią, która może być chora. Anna przygotowuje się do wyjazdu. Grot prosi króla o pojednanie.

Korona Królów odcinek 63
(poniedziałek 16 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Król niepokoi się o Kundzię. Odwiedza ją w komnacie, gdzie zastaje też Annę. Władca rozmawia w karczmie z Dobkiem. Egle dowiaduje się od posłańca, że na zamku nie ma zarazy. Decyduje się na powrót.

Korona Królów odcinek 64
(wtorek 17 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga zwierza się Konstancji, że postanowiła włożyć habit. Wcześniej jednak chce się upewnić, że na tronie Polski nie zasiądzie obcokrajowiec. Królową odwiedza Katarzyna Pilecka.

Korona Królów odcinek 65
(środa 18 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Kazimierz wie, że ktoś chce jego śmierci. Zaniepokojeni urzędnicy królewscy rozprawiają, komu może na tym zależeć i dlaczego. Niemierza rusza na poszukiwania. Anna czuwa przy rannym bracie.

Korona Królów odcinek 66
(czwartek 19 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Jadwiga przygotowuje się do obłóczyn. W tej ważnej chwili jest przy niej Elżbieta. Wbrew nadziejom nie zjawia się Kazimierz. Egle zostaje wtrącona do lochu. Z niepokojem przygląda się temu Anna.

Korona Królów odcinek 67
(poniedziałek 23 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Dochodzi do kłótni między Elżbietą a Kazimierzem. Kobieta chce, aby tron odziedziczył jej syn - Ludwik. Król domaga się układu, który zagwarantuje mu zysk w zamian za przekazanie korony.

Korona Królów odcinek 68
(wtorek 24 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Rok 1338. Król odbywa podróż do Wyszehradu. Egle przeżywa sąd boży. Okazuje się, że w kobiecie zaszła zmiana. Tymczasem dwór żyje sprawami miłosnymi. Elżbietka zyskuje pierwszego adoratora.

Korona Królów odcinek 69
(środa 25 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Podczas wizyty w Wyszehradzie Kazimierz negocjuje z Karolem Robertem i księciem Trojdenowiczem warunki umowy na przeżycie. Ligęza wpada w tarapaty. Henryk wykorzystuje słabość byłego podczaszego.

Korona Królów odcinek 70
(czwartek 26 kwietnia, godz. 18:30 TVP1)

Streszczenia kolejnych odcinków dodamy wkrótce.

Czytaj także:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

14 komentarzy

 1. Piast napisał(a):

  Niedlugo koniec serii, co bedziemy wtedy ogladac ani Gry o Tron ani polskiej odpowiedzi na Gre o Tron 😉

  • Passion napisał(a):

   Fakt! Nie wyobrażam sobie, aby nie było w telewizji Korony Królów. To serial lepszy od tego całego współczesnego badziewia. Powinno być takich seriali jak najwięcej.

 2. zwierzyniecki napisał(a):

  akcja filmu toczy sie/od smierci Łokietka/ dopiero ponad 2 /historyczne/lata; jest rok 1335 może 1336/;zajęło to ponad 50 odcinków;co sie wydarzyło?;koronacja Kazimierza i Anny,przeprowadzka królowej-matki do Sącza;przedłużono pokój z Krzyżakami,konflikt z bp.Grotem,w Wyszehradzie/1335/ na spotkaniu władców Węgier,Czech i Polski-Jan Luksemburski zrzeka sie praw do korony Polski/za opłatą/jakie rościł sobie po zmarłym teściu i zamordowanym szwagrze...królowa Anna-wg Długosza;‚niewiasta uczciwa,z mężem i królem w zgodzie żyła’,ale Kazimierz nie ma potomka...jeszcze wiele sie wydarzy-z pewnością pociągną akcję dalej-to konwencja telenoweli;dużo dialogów,scen we wnętrzach,w dekoracjach/na korytarzach-za dużo!/;to sie„kręci”niemal na bieżąco....

 3. Zoli napisał(a):

  Co się stało z pierwszym ochmistrzem, tym przed Gabiją? czemu pominięto kawał czasu od ciąży Cudki do narodzin jej dziecka? oglądam następny odcinek, spodziewając się że pociągną jakiś wątek dalej, a tymczasem okazuje się np., że Cudka już ma dziecko, które zostało gdzieś na wsi. Kiedy oglądam serial (a widziałam wszystkie odcniki) mam na bieżąco więcej takich pytań, teraz akurat nic więcej nie przychodzi mi do głowy. Może przydałoby się, żeby umieszczać na początku odcinka przybliżoną datę?

  • Francopilot napisał(a):

   tak to jest przy dużej ilości tzw.pobocznych wątków w telenowelach;jedne się urywają,inne są kontynuowane,czasem po jakims czasie...wątek Cudki pojawi się jeszcze nie raz-wg zródeł historycznych ten romans miał miejsce po oddaleniu 2-giej żony króla-Adelajdy,a więc po śmierci Anny/1339/i ponownym ślubie króla/1341/;obecnie w telenoweli jesteśmy pomiędzy zjazdem w Wyszehradzie a śmiercią Anny;czyli pomiedzy 1335r a 1339r !

  • zwierzyniecki napisał(a):

   Gabija awansowała i zajęła miejsce poprzedniego ochmistrza....to takie średniowieczne„równouprawnienie’kobiet dla potrzeb scenariusza

 4. Anonim napisał(a):

  nika wspanialy film

 5. francopilot napisał(a):

  a w TVP Kultura powtarzają serial historyczny „Królewskie sny” z G.Holoubkiem w roli Jagiełły....

 6. fanka napisał(a):

  Mam nadzieję, że kręcą 2 serię. To najlepszy serial od upadku tzw. komuny. NIC nie równa się z Koroną Królów, a ile odkryć aktorskich. Teraz wiadomo, dlaczego hejterstwo szalało - bo nie ma wiecznie tych samych „ściankowiczów”, no i rewelacyjny pomysł. Pierwszy serial od dzieciństwa, który mnie przyciągnął i z odcinaka na odcinek nic nie traci, bo jakby nie było, to konwencja telenoweli, tu: fabuła, wprowadzanie nowych wątków - bardzo płynnie i „zgrabnie” się odbywa, piękne stroje (jakoś teraz nikt już nt. temat nie mówi... bo nie ma czego krytykować hahaha), wspaniała oprawa muzyczna, emocje. Wszystko to, co konieczne, by stworzyć serial historyczno-kostiumowy, na którego kolejne odcinki czeka się z niecierpliwością. Dziękuję twórcom i proszę nie zmieniać- nie daj Boże - obsady, szczególnie Pana Króla w roli króla 😉

 7. Zofia napisał(a):

  Uważam,że serial jest bardzo dobry.Nie jest łatwo odtworzyć tak odległe czasy,mowę,słownictwo,zwyczaje,zachowania ludzi itp.
  Oglądam kolejne odcinki bo bardzo wciągają mnie.
  W tym całym chaosie telewizyjnym ten serial przyciąga.
  Obsada aktorska dobrze dobrana, kostiumy historyczne, wystrój wnętrz ‚muzyka,wszystko to ciężka praca wielu osób. Dziękuję wszystkim którzy tworzą ten film. Czekam na dalsze odcinki, serdecznie pozdrawiam wszystkich twórców tego serialu a szczególnie aktorów.

 8. Zofia napisał(a):

  Uważam,że serial jest bardzo dobry.Nie jest łatwo odtworzyć tak odległe czasy,mowę,słownictwo,zwyczaje,zachowania ludzi itp.
  Oglądam kolejne odcinki bo bardzo wciągają mnie.
  W tym całym chaosie telewizyjnym ten serial przyciąga.
  Obsada aktorska dobrze dobrana, kostiumy historyczne, wystrój wnętrz ‚muzyka,wszystko to ciężka praca wielu osób. Dziękuję wszystkim którzy tworzą ten film. Czekam na dalsze odcinki, serdecznie pozdrawiam wszystkich twórców tego serialu a szczególnie aktorów.
  Proszę o dalszą realizację tego serialu i dużo więcej odcinków niż planowane pierwotnie.

 9. Dorota napisał(a):

  Mój ulubiony serial, szkoda tylko, że taki krótki.

 10. zwierzyniecki napisał(a):

  nawet rozrywkowo-muzyczne radio Eska informuje;„Zamach na Kazimierza.Olgierd smiertelnie ranny.Przeżyje?”/oczywiście,że przeżył!/a potem z dziennikarską dociekliwością;„Egle stoi za zamachem na zycie Kazimierza?Trafia do lochu”....„rozkręciła się” nam telenowela i cieszy sie popularnością.....wbrew przePOwiedniom ”znawców’?.....

Zostaw własny komentarz