Robert Szatecki z piątym medalem dla Rycerskiej Kadry Polski

Robert Szatecki zdobył dla Polski piąty medal podczas trwającej Bitwy Narodów - Mistrzostw Świata Federacji HMB. Rycerska Kadra Polski wciąż ma szanse na kolejne medale. W niedzielę w finale konkurencji profight walczyć będzie Krzysztof Szatecki.

Drugiego dnia mistrzowskich zmagań w kategorii miecz i puklerz brązowy medal wywalczył Robert Szatecki. Natomiast brat naszego medalisty Krzysztof Szatecki pokonał wszystkich swoich przeciwników i awansował do finału konkurencji profight czyli pełnokontaktowej walki rycerskiej (kategoria +95 kg). Walka z udziałem naszego reprezentanta odbędzie się w niedzielę po godzinie 11.00. Inny nasz zawodnik Marcin Janiszewski również w konkurencji profight (kategoria do 75 kg) przegrał w półfinale z reprezentantem Rosji i w niedzielę powalczy o brąz.

Wraz z medalem Roberta Szateckiego Polska zdobyła już pięć medali: srebro Agnieszki Lasoty (miecz i tarcza), srebro Marcina Waszkielisa (miecz i tarcza), brąz Małgorzaty Zięblińskiej (miecz długi) i srebro Krzysztofa Szateckiego (miecz długi).