Pentagon potwierdza. W Polsce powstanie garnizon Armii Stanów Zjednoczonych


Sekretarz prasowy Pentagonu Pat Ryder dziś oficjalnie potwierdził utworzenie w Polsce garnizonu Armii Stanów Zjednoczonych. Będzie to ósmy amerykański garnizon w Europie.

Sekretarz prasowy Pentagonu Pat Ryder

Na konferencji prasowej Ryder powiedział, że aby sprostać wymaganiom misji US Army w Europie i Afryce, poprawić zdolności kierowania dowództwem i zarządzać wysuniętymi miejscami operacyjnymi, US Army utworzy Garnizon US Army w Polsce w marcu 2023 r.

Obecnie w Europie funkcjonuje siedem amerykańskich garnizonów: jeden w Belgii (U.S. Army Garrison Benelux), jeden we Włoszech (U.S. Army Garrison Italy) oraz pięć w Niemczech (U.S. Army Garrison Ansbach, U.S. Army Garrison Bavaria, U.S. Army Garrison Rheinland-Pfalz, U.S. Army Garrison Stuttgart i U.S. Army Garrison Wiesbaden). Garnizon w Poznaniu będzie zatem ósmym amerykańskim garnizonem w Europie.

U.S. Army Garrison Poland ma zapewnić żołnierzom i ludności cywilnej wysokiej jakości wsparcie operacyjne, infrastrukturę i usługi, aby umożliwić armii USA w Europie gotowość dowodzenia.

Budynek Pentagonu w 2018 / fot. Touch Of Light, CC-BY-SA 4.0

Pentagon to budynek siedziby Departamentu Obrony Stanów Zjednoczonych w hrabstwie Arlington w Wirginii. Został zbudowany w ekspresowym tempie podczas II wojny światowej jako symbol armii amerykańskiej. Wyrażenie Pentagon jest często używane jako zamiennik Departamentu Obrony i jego kierownictwa.

Czytaj także:

Więcej o wojsku i uzbrojeniu przeczytasz klikając na poniższą grafikę:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

3 komentarze

  1. Marian pisze:

    Jestem dumny,ale co komu z tego? Czuję się bardziej bezpieczny,ale czy wszyscy się tak czują?Wredny rusek wykoślawił świat.Już nigdy nie będzie jak dawniej.Czy Bóg tak zaplanował?Myślę,że Go po prostu nie ma a jeśli tak,to jest uboskowieniem okrucieństwa.

  2. Anonim pisze:

    Doskonała wiadomość potwierdzający sojusz polsko-amerykański i zaangażowanie USA w obronę wschodniej flanki NATO. Tego typu zwiększenie amerykańskiego zaangażowania musi wzbudzać gniew na Kremlu, bo wzmacnia suwerenną Polskę

  3. MarKaw pisze:

    To pokazuje przeniesienie ciężaru NATO na Wschód. Przy gigantycznych zbrojeniach z USA oraz zakupie technologii jądrowej od amerykańskiego biznesu znacząco zwiększa to bezpieczeństwo Polski, która będzie mogła nawet przez długi czas bronić się sama. Każdy kolejny rok to coraz więcej świetnego sprzętu, którego nie mają Rosjanie

Zostaw własny komentarz