Odpowiedź MSZ na nasz apel w/s cmentarza pod Monte Cassino


W imieniu Ministra Spraw Zagranicznych Radosława Sikorskiego odpowiedzi na nasz apel związany z renowacją cmentarza pod Monte Cassino odpowiedział rzecznik prasowy MSZ Piotr Paszkowski.

Rzecznik prasowy zapewnił, że apel został przekazany do wiadomości ministra Sikorskiego, a także osobie z Departamentu Konsularnego, która w pewnym zakresie zajmuje się kwestiami mającymi związek z utrzymaniem polskich nekropolii poza granicami kraju. Podkreślił, że kwestia powinności naszych pokoleń jeśli chodzi o sprawowanie właściwej opieki nad tą jedną z najważniejszych narodowych nekropolii pozostaje poza dyskusją. Jednak jako instytucję właściwszą wskazał ROPWiM. Postaram się powiadomić jeśli okaże się, że możliwe są z naszej strony jakieś działania pomocne w zapewnieniu właściwej opieki nad cmentarzem - podkreślił na koniec rzecznik.

Trudno w kwestii kompetencji do opieki nad cmentarzami nie zgodzić z panem rzecznikiem, ale na apel w/s cmentarza pod Monte Cassino ROPWiM nie odpowiedziało. Mimo wielu zapewnień renowacja cmentarza nadal nie ruszyła.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz