Reklama


Historia.org.pl - to codziennie aktualizowany wiodący polski serwis o tematyce historycznej istniejący w Internecie od 2004 roku. Oferuje swoim czytelnikom bezpłatne treści związane z historią, nauką, kulturą i sztuką. To jedno z największych i najbardziej wszechstronnych źródeł wiedzy o polskiej historii.

Szczegółowe informacje dotyczące statystyk, czytelników i cennik reklamy znajdują się w naszym folderze:

Folder historia.org.pl - statystyki | czytelnicy | usługi | reklama

W celu zasięgnięcia dodatkowych informacji prosimy o kontakt na maila:
reklama@historia.org.pl

Podstawowe formy reklamowe

Dostępne formy reklam

Reklama w postaci tła widocznego na każdej stronie portalu

Specyfikacja reklam

Rozszerzenia: .jpg, .gif, .png
Ciężar pliku: preferowany do 150 kb.

Przy wyborze kampanii banerowej na portalu z usługami dodatkowymi w zależności od długości jej trwania i kwoty oferujemy w jej cenie:

Historia.org.pl pierwsza w wynikach Google po wpisaniu hasła „historia”
fot. z 10 października 2014 r. i 15 września 2012 r.

 • Reklamę  banerową na forum.historia.org.pl;
 • Informacje o książce (produkcie, wydarzeniu) na naszych serwisach społecznościowych;
 • Konkurs z książką (produktem, biletami na wydarzenie) do wygrania;
 • Wywiad z autorem książki (produktu, wydarzenia);
 • Reportaż ze spotkania promocyjnego książki (wydarzenia);
 • Informacja o książce (produkcie, wydarzeniu) w naszym newsletterze;
 • Newsletter dedykowany książce (produkcie, wydarzeniu);
 • Pełna opieka medialna nad książką (produktem, wydarzeniem);
 • Artykuł zainspirowany (poświęcony) książką (produktem, wydarzeniem) widoczny w polecanych artykułach na stronie głównej. Wysoki Google PageRank (6) portalu zapewnia świetne pozycjonowanie - artykuł mimo upływu czasu będzie generował kolejne wejścia;
 • Artykuł sponsorowany;
 • Opracowanie cyklu artykułów edukacyjnych;
 • Umieszczenie fragmentów książki.

Przy dużym zakresie usług dodatkowych jak i kampaniach trwających dłużej niż 6 miesięcy ceny indywidualnie z każdym kontrahentem.

Wszystkie reklamy banerowe emitowane są bez rotacji i limitów na odsłony. Są widoczne na stronie głównej i wszystkich podstronach portalu. Istnieje możliwość promowania kilku książek (produktów, wydarzeń) w ramach jednej kampanii. Artykuły w ramach świadczeń reklamowych nie są usuwane po zakończeniu kampanii reklamowej (chyba, że kontrahent postanowi inaczej).

Reklama nad tekstem lub pod tekstem może być sprzedana na wszystkie artykułu w portalu lub na wybrane działy - wtedy jej cena będzie stosunkowo niższa.

Przy dłuższej współpracy istnieje możliwość indywidualnego udzielania wysokich rabatów. Przy patronacie „historia.org.pl” nad książką (produktem, wydarzeniem) rabat ustalony zostanie indywidualnie z partnerem.

Kwota liczona jest na podstawie sumy umów z ostatnich 12 miesięcy (netto). Rabat naliczany jest od pierwszej umowy po umowie, która przekroczy dany próg.

Promowali z nami historię

Do tej pory z usług firmy zarządzającą powierzchnią reklamową portalu skorzystali m.in.: Bellona, Krytyka Polityczna, Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, ole.pl.

Barter

W przypadku patronatów medialnych nad przedsięwzięciami komercyjnymi lub patronatu medialnego nad towarami istnieje możliwość rozliczenia naszych usług reklamowych w formie barteru.

Rozliczenie odbywa się na podstawie wzajemnego wystawienia faktur VAT - zgodnie z ustalonymi warunkami barteru. W przypadku barteru również istnieje możliwość udzielania rabatu. W przypadku na zdecydowanie się obok barteru na dodatkowo płatne usługi reklamowe przewidziany jest dodatkowy rabat.

Podstawowe zasady zleceń

Dysponent powierzchni reklamowej zastrzega sobie prawo do odmowy emisji reklam w szczególności gdy są sprzeczne z prawem lub niezgodne z wizerunkiem portalu.

Zleceniodawca jest obowiązany zapewnić, aby treść reklam była zgodna z prawem, a w szczególności nie naruszała praw osób trzecich chronionych prawem cywilnym lub autorskim. Zleceniodawca ponosi odpowiedzialność za naruszenie praw osób trzecich wskutek emisji reklam.

Dysponent powierzchni reklamowej zastrzega sobie prawo do zmian w cenniku. Zmiany wchodzą w życie z momentem opublikowania ich na poniższej stronie.

Podane ceny reklam są wyłącznie informacją handlową i nie stanowią oferty w myśl art. 66, § 1. Kodeksu Cywilnego.

Dane firmy zarządzającej powierzchnią reklamową:

Wojciech Duch
ul. bpa Małysiaka 26/29, 30-389 Kraków
mail: reklama@historia.org.pl

Numer NIP: 6372087940
Numer REGON: 368181060
Numer VAT PL (VIES): PL6372087940
Numer rachunku bankowego: 68 1020 5558 0000 8102 3216 5042 (PKO BP Inteligo)