Współpraca z nami


Historia.org.pl - to codziennie aktualizowany wiodący polski serwis o tematyce historycznej działający od 2004 roku. W ubiegłym roku nasze publikacje przeczytało ponad 1 800 000 użytkowników. Dołącz do nas i twórz z nami historię na jej najlepszej stronie.

logo_historia.org_

Kogo szukamy?

Ludzi z pasją do historii, czyli takich jak wszyscy w naszej redakcji. Szukamy osób, które chętnie dzielą się wiedzą i potrafią zarażać innych swoją pasją do historii. Najwięcej wśród nas historyków, ale w redakcji są także ludzie innych profesji. Wszystkich jednak łączą wspólne wartości, takie jak duma z naszej historii i chęć promowania jej od najlepszej strony. Może współpraca z nami będzie dla Ciebie początkiem świetnej kariery?

Szukamy osób chcących zdobyć doświadczenie w: 

 • Przygotowaniu, wyszukiwaniu i przesyłaniu wybranych przez siebie informacji, tworzeniu materiałów prasowych (newsów, wywiadów, reportaży, zestawień, rankingów etc.) ➤ pisz na wspolpraca@historia.org.pl;
 • Przygotowywaniu i przesłaniu wybranych przez siebie ciekawostek historycznych i innych popularnonaukowych tekstów o tematyce historycznej ➤ pisz na wspolpraca@historia.org.pl;
 • Przygotowywaniu i przesłaniu wybranych przez siebie recenzji książek, gier i filmów ➤ pisz na recenzje@historia.org.pl;
 • Wyszukiwaniu wybranych przez siebie informacji o tematyce historycznej w obcojęzycznych portalach, a następnie tworzenie na ich podstawie materiałów prasowych ➤ pisz na wspolpraca@historia.org.pl;
 • Korekcie wybranych przez siebie materiałów ➤ pisz na korekta@historia.org.pl.

Pamiętaj, że zawsze na adres teksty@historia.org.pl możesz wysłać nam swój tekst lub teksty do publikacji.

U nas każdy jest sobą, respektujemy różne poglądy i pozwalamy się twórczo wyszaleć. Dział lub tematykę, która będzie Ci odpowiadać wybierzesz sam. Czekają na Ciebie m.in. działy wiadomości, polityki historycznej, rekonstrukcji i wojskowości, sportu i wiele innych.

Ustalamy partnerskie warunki współpracy, w ramach których będziemy chcieli wykorzystać Twoje zdolności w promocji historii - pokazującego, że historia jest ciekawa i może zainteresować każdego. Współpraca odbywa się zdalnie. Zawsze jesteśmy otwarci na Twoje pomysły i chętnie je zrealizujemy.

A może masz inny pomysł na współpracę z nami? Nie wahaj się, napisz nam o tym.

Współpracujemy z osobami:
 • Zainteresowanymi historią, chcemy żeby współpraca z nami, była dla Ciebie przyjemnością i radością z dzielenia się Twoją wiedzą z innymi;
 • Samodzielności i kreatywności, damy Ci swobodę w realizacji swoich pomysłów i chętni Ci w nich pomożemy;
 • Rzetelności wobec czytelnika.

Nie spełniasz wszystkich warunków? Nie martw się, nikt nie jest idealny, ale warto próbować. Pamiętaj, że najważniejsza jest pasja, wszystkiego innego można się po prostu nauczyć.

Twoje korzyści
 • współtworzenie wiodącego portalu historycznego w Polsce;
 • współpraca w gronie pasjonatów;
 • pomoc w rozwoju i zdobycie doświadczenia dziennikarskiego, podzielimy się z Tobą naszą całą wiedzą;
 • wypromowanie swojego nazwiska w świecie mediów, promujemy naszych autorów;
 • dostęp do naszego wewnętrznego forum i materiałów redakcyjnych;
 • dostęp do konta użytkownika umożliwiające samodzielne dodawanie artykułów do portalu;
 • możliwość samodzielnego prowadzenia bloga na portalu;
 • wejścia na imprezy patronackie lub prasowe - akredytacje;
 • stanie się rozpoznawalnym ekspertem w swojej dziedzinie;
 • możliwość wypowiadania się w roli eksperta w innych mediach;
 • legitymacja prasowa;
 • mail w domenie @historia.org.pl.

Jesteśmy zarejestrowanym portalem i posiadamy swój numer ISSN: 2083-2265. Dlatego nasi autorzy otrzymują za swoje publikacje punkty do stypendiów. Możemy także w ramach współpracy rozliczyć Twoje studenckie praktyki.

Dobrowolność i elastyczność

Cenimy Twój czas i jednocześnie dziękujemy, że jego wolną część chcesz przeznaczyć na propagowanie wiedzy historycznej. Dlatego współpracując z nami sam decydujesz o miejscu i czasie wykonywania wybranych przez siebie działań. Nie podlegasz w tym naszym poleceniom. To do Ciebie zależy wybór tematyki artykułów, wydarzeń do relacji lub materiałów do recenzji. To Ty także decydujesz o terminie przesłania do nas materiałów. To wreszcie Ty decydujesz o tym ile i kiedy wyślesz do nas materiały. Oczywiście chętnie służymy naszą radą, pomocą i wiedzą. Tak abyś mógł rozwinąć swój warsztat dziennikarski i zdobyć dla siebie doświadczenie.

Na prośbę autorów lub osób w inny sposób wykorzystujących swój wolny czas przeznaczony na propagowanie historii na naszych łamach wystawiamy referencje oraz zaświadczenia o publikacjach. W sprawie zaświadczeń należy pobrać ten dokument, wypełnić go według wzoru i wysłać na adres wspolpraca@historia.org.pl. Natomiast warunku publikacji dostępne są tutaj - koniecznie się z nimi zapoznaj.

Kontakt z nami

Zainteresowany? Wyślij nam swoje CV oraz krótki opis mówiący o tym, w jaki sposób chciałbyś nam pomóc promować historię. Chętnie Cię poznamy!

Pamiętaj, iż wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883).

Warunki współpracy obowiązują od 03-11-2011 r.