Współpraca z nami


Historia.org.pl - to codziennie aktualizowany wiodący polski serwis o tematyce historycznej działający od 2004 roku. W tym roku - od stycznia do lipca - nasze publikacje przeczytało już ponad 1 500 000 użytkowników. Dołącz do nas i twórz z nami historię na jej najlepszej stronie.

logo_historia.org_

Dlaczego warto?
portal jest rozpoznawalną marką, istnieje od roku 2004
portal czyta miesięcznie ponad 200 000 użytkowników
popularność portalu pozwala wypromować swoje nazwisko i zdobyć wiernych czytelników
współpraca umożliwia zdobycie wartościowego doświadczenia i nowych umiejętności
wielu byłych i obecnych współpracowników portalu pracuje, a także pełni ważne funkcje w instytucjach naukowych, edukacyjnych, kulturalnych itp.
legitymacja prasowa umożliwia akredytacje na imprezy historyczne, edukacyjne, kulturalne itp.
współpraca jest zdalna, każdy samodzielnie decyduje o miejscu i czasie wykonywania wybranych przez siebie materiałów
portal współtworzą nie tylko historycy, spełniają się również: informatycy, kulturoznawcy, filmoznawcy, poloniści, prawnicy, rekonstruktorzy historyczni itd.
Kogo szukamy?

Ludzi z pasją do historii, czyli takich jak wszyscy w naszej redakcji. Szukamy osób, które chętnie dzielą się wiedzą i potrafią swoją pasją zarażać innych. Przecież nie trzeba być historykiem, by napisać świetny tekst historyczny. Wystarczy po prostu mieć pomysł na tekst i go zrealizować. Wszystkich w redakcji łączą jednak wspólne wartości, takie jak duma z naszej historii i chęć jej. Może współpraca z nami będzie początkiem świetnej kariery lub po latach wspomnieniem ciekawej przygody? Poniżej lista zadań, do których szukamy współpracowników chcących zdobyć doświadczenie.

wiadomości wyszukiwanie i redagowanie informacji (newsów ogólnotematycznych)
regionalia wyszukiwanie i redagowanie informacji o (newsów o mieście lub regionie)
teksty tworzenie popularnonaukowych artykułów historycznych
recenzje recenzje książek, gier multimedialnych, gier planszowych, filmów
korekta korekta językowa lub merytoryczna artykułów
social media obsługa social mediów (Facebook)
tłumaczenia wyszukiwanie informacji w zagranicznych serwisach lub tłumaczenia tekstów
mail: wspolpraca@historia.org.pl

Teksty i inne materiały historyczne można zawsze wysłać na adres: teksty@historia.org.pl.

W przypadku zainteresowania recenzowaniem książek prosimy o przesłanie próbnej recenzji lub linku do recenzji opublikowanych na innych stronach na adres: anna.kalinskaduch@historia.org.pl.

Wystawiamy referencje, zaświadczenia o publikacji, można u nas odbyć praktyki studenckie.

U nas każdy jest sobą, respektujemy różne poglądy i pozwalamy się twórczo wyszaleć. Dział lub tematykę, która będzie Ci odpowiadać wybierzesz sam. Czekają na Ciebie m.in. działy wiadomości, polityki historycznej, rekonstrukcji i wojskowości, sportu i wiele innych.

Ustalamy partnerskie warunki współpracy, w ramach których będziemy chcieli wykorzystać Twoje zdolności w promocji historii - pokazującego, że historia jest ciekawa i może zainteresować każdego. Współpraca odbywa się zdalnie. Zawsze jesteśmy otwarci na Twoje pomysły i chętnie je zrealizujemy.

A może masz inny pomysł na współpracę z nami? Nie wahaj się, napisz nam o tym.

Współpracujemy z osobami:
 • Zainteresowanymi historią, chcemy żeby współpraca z nami, była dla Ciebie przyjemnością i radością z dzielenia się Twoją wiedzą z innymi;
 • Samodzielnomi i kreatywnymi, damy Ci swobodę w realizacji swoich pomysłów i chętni Ci w nich pomożemy;
 • Rzetelnymi wobec czytelnika.

Nie spełniasz wszystkich warunków? Nie martw się, nikt nie jest idealny, ale warto próbować. Pamiętaj, że najważniejsza jest pasja, wszystkiego innego można się po prostu nauczyć.

Lista korzyści
 • współtworzenie wiodącego portalu historycznego w Polsce;
 • współpraca w gronie pasjonatów;
 • pomoc w rozwoju i zdobycie doświadczenia dziennikarskiego, podzielimy się z Tobą naszą całą wiedzą;
 • wypromowanie swojego nazwiska w świecie mediów, promujemy naszych autorów;
 • dostęp do naszego wewnętrznego forum i materiałów redakcyjnych;
 • dostęp do konta użytkownika umożliwiające samodzielne dodawanie artykułów do portalu;
 • możliwość samodzielnego prowadzenia bloga na portalu;
 • wejścia na imprezy patronackie lub prasowe - akredytacje;
 • stanie się rozpoznawalnym ekspertem w swojej dziedzinie;
 • możliwość wypowiadania się w roli eksperta w innych mediach;
 • legitymacja prasowa;
 • mail w domenie @historia.org.pl.

Jesteśmy zarejestrowanym portalem i posiadamy swój numer ISSN: 2083-2265. Dlatego nasi autorzy otrzymują za swoje publikacje punkty do stypendiów. Możemy także w ramach współpracy rozliczyć Twoje studenckie praktyki.

Dobrowolność i elastyczność

Cenimy Twój czas i jednocześnie dziękujemy, że jego wolną część chcesz przeznaczyć na propagowanie wiedzy historycznej. Dlatego współpracując z nami sam decydujesz o miejscu i czasie wykonywania wybranych przez siebie działań. Nie podlegasz w tym naszym poleceniom. To do Ciebie zależy wybór tematyki artykułów, wydarzeń do relacji lub materiałów do recenzji. To Ty także decydujesz o terminie przesłania do nas materiałów. To wreszcie Ty decydujesz o tym ile i kiedy wyślesz do nas materiały. Oczywiście chętnie służymy naszą radą, pomocą i wiedzą. Tak abyś mógł rozwinąć swój warsztat dziennikarski i zdobyć dla siebie doświadczenie.

Na prośbę autorów lub osób w inny sposób wykorzystujących swój wolny czas przeznaczony na propagowanie historii na naszych łamach wystawiamy referencje oraz zaświadczenia o publikacjach. W sprawie zaświadczeń należy pobrać ten dokument, wypełnić go według wzoru i wysłać na adres wspolpraca@historia.org.pl. Natomiast warunku publikacji dostępne są tutaj - koniecznie się z nimi zapoznaj.

Kontakt z nami

Zainteresowany? Wyślij nam swoje CV oraz krótki opis mówiący o tym, w jaki sposób chciałbyś nam pomóc promować historię. Chętnie Cię poznamy!

Pamiętaj, iż wysyłając swoje dane wyrażasz zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych do realizacji procesu rekrutacji zgodnie z ustawą z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. Nr 133 poz. 883). Jednocześnie zapoznaj się z tą informacją.

Warunki współpracy obowiązują od 03-11-2011 r.