Jak uzyskać patronat


Portal „historia.org.pl” chcąc popularyzować historię udziela patronatów medialnych nad wszelkimi przedsięwzięciami związanymi z tą dziedziną wiedzy.

Organizatorzy, którzy są zainteresowani patronatem nad projektami niekomercyjnymi proszeni są o wysłanie zgłoszenia na adres e-mailowy: patronaty@historia.org.pl. Istnieje możliwość rozszerzenia niekomercyjnego patronatu o płatne świadczenia.

Przy projektach komercyjnych prosimy o kontakt z: reklama@historia.org.pl. W przypadku przedsięwzięć komercyjnych istnieje również możliwość rozliczenia w formie barteru na podstawie faktur VAT.

Warunku ustalane są zawsze w sposób indywidualny. Jednak oferta współpracy powinna być zgodna z poniższymi wytycznymi.

Zgłoszenie

Prosimy, by w zgłoszeniu uwzględnić poniższe informacje: 

 1. Nazwa wydarzenia
 2. Miejsca, data i czas jego trwania
 3. Szacowana liczbę uczestników i jego zasięg (lokalny, ogólnopolski, międzynarodowy)
 4. Informację o wydarzeniu i jego historii jeśli odbywa się cyklicznie
 5. Plakat lub inne elementy graficzne powiązane z przedsięwzięciem
 6. Program wydarzenia
 7. Oczekiwania względem patrona medialnego i ofertę świadczeń wzajemnych
 8. Osoby do kontaktu
 9. Inne dodatkowe informacje

Informacje mogą być zawarte w informacji prasowej opisującej wydarzenie.

Oferujemy

W ramach patronatu medialnego oferujemy atrakcyjną formę prezentacji przedsięwzięć niekomercyjnych pod naszym patronatem. Zależy nam na promocji ciekawych wydarzeń historycznych.

Forma promocji projektów komercyjnych jest zależna od indywidualnych ustaleń i preferencji partnera. W ramach patronatów oferujemy zniżkę na naszą ofertę reklamową.

W przypadku przedsięwzięć komercyjnych tylko wyjątkowo zgadzamy się na świadczenia wzajemne oparte na barterze. Również tylko wyjątkowo żądamy wyłączności w przedmiocie patronatu mediów historycznych nad przedsięwzięciem, gdyż naszym celem jest by projekty historyczne był jak najszerzej promowane.

W ramach działań promocyjnych projektów niekomercyjnych, w zależności od ustaleń oferujemy m.in.:

 1. Informację na portalu;
 2. Informację na naszych profilach Facebook, Twitter, Instagram;
 3. Mailing;
 4. Konkurs;
 5. Galerię z wydarzenia;
 6. Reportaż z wydarzenia;
 7. Artykuł popularnonaukowy związany z wydarzeniem.

Oczekujemy

W każdym wypadku oczekujemy umieszczenia naszego logotypu na wszelkich materiałach promocyjnych (ulotki, plakaty, strona projektu, okładka książki etc.). Możliwość: wykonywania zdjęć na imprezie, przeprowadzania rozmów z uczestnikami-organizatorami, przygotowanie miejsca parkingowego etc.

W przypadku książek zależy nam na otrzymaniu egzemplarzy patronackich, w przypadku imprez oczekujemy puli darmowych wejściówek oraz w zależności od ustaleń i możliwości innych świadczeń, jak nocleg dla wysłanego redaktora.

Partner obowiązkowo powinien dostarczyć, komplet materiałów prasowych związanych ze swoim przedsięwzięciem. Liczymy także na dostęp do materiałów multimedialnych.

Doświadczenie

Mamy duże doświadczenie przy współpracy patronackiej nad przeróżnymi przedsięwzięciami historycznymi. Patronowaliśmy już m.in. książkom, imprezom studenckim, konferencjom naukowym, rekonstrukcjom historycznym, czy filmom.