Nowa „historia.org.pl”


Prezentujemy Wam czytelnikom całkowicie nową odsłonę jednego z największych i najstarszych portali historycznych w Polsce. Po kilku tygodniach dzisiaj udało nam się zakończyć prace związane ze zmianą wyglądu i funkcjonalności portalu.

Portal „historia.org.pl” jako najpopularniejszy portal historyczny (wg stat24.pl) wreszcie doczekał się godnej siebie oprawy. Poprzednia wersja , ani nie dawała gwarancji sprostania wymaganiom coraz liczniejszej rzeczy czytelników, ani nie pozwalała na funkcjonalne i pełne prezentowanie ogromnej ilości publikacji zawartych w portalu.

Zmiany są fundamentalne, jedyne co się nie zmieniło to adres i wysoki standard treści w portalu. Nowy portal to przede wszystkim znacznie lepsza funkcjonalność (z elementami web 3.0), poprawiona czytelność, dodanie licznych dodatkowych modułów i aplikacji, wygodniejsza nawigacja po portalu etc. Przy każdym artykule pojawia się już informacja o dacie publikacji, ewentualnych zmianach, informacja o tematach podobnych, lista publikacji danego autora, możliwość otworzenia publikacji w formacie .pdf etc. Jest również dokładna wyszukiwarka.

Zmieniona została także grafika i powstało nowe logo. Ponadto każda z sekcji otrzymała osobny kolor, by można było je łatwo odróżnić. Obecnie portal daje możliwość dowolnego przestawiania kolejności sekcji i liczby zawartych w nich kategorii.

Zmiany kosztowały nas dużo wysiłku i olbrzymich nakładów pracy m.in. musieliśmy ręcznie dodać od nowa każdy art. do bazy danych, otagować go i przydzielić do odpowiedniej sekcji i kategorii.

Mamy nadzieje, że nowy portal spotka się z Waszą przychylną oceną, a ewentualne niedociągnięcia (ciągle pracujemy nad detalami) z życzliwością.

Zapraszamy do dzielenia się komentarzami nad nową odsłoną historia.org.pl z redakcją poprzez e-maila: redakcja@historia.org.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz