„Pola chwały” - 2009


Od 25 do 27 września 2009 roku, na Zamku Królewskim w Niepołomicach, będzie miało miejsce czwarte spotkanie miłośników historii, militariów, gier wojennych i modelarstwa historycznego pod nazwą „Pola Chwały”. Renesansowy zamek, ogrody królowej Bony, okoliczny park, hipodrom, rynek i okolice miasta zaludnią się ponownie barwną rzeszą niezmiernie ciekawych „oryginałów”…

Pola ChwałyNajważniejsza jest dla nas atmosfera tych dni. Spotkania są otwarte, można wziąć czynny udział we wszystkich pokazach i grach. Wieczorne wspólne świętowanie pozwala połączyć osoby z każdego zakątka Polski bez względu na ich wiek i profesję. Łączy nas historia jako pasja. W poprzednich latach w Polach Chwały aktywnie uczestniczyli goście z zagranicy: Austrii, Czech, Holandii, Irlandii, Niemiec, Wielkiej Brytanii i Włoch, ich udział jest też spodziewany w tym roku. Każdy entuzjasta historii ma więc w czym wybierać a organizatorzy ze swej strony obiecują, że i w tym roku liczba atrakcji nie będzie mniejsza.

 • Wargaming- największy w naszej części Europy „konwent”, czyli spotkanie entuzjastów gier wojennych. Systemy bitewne symulujące konflikty zbrojne z różnych epok z wykorzystaniem figur i modeli, rozgrywane na makietach terenu. Pokazy systemów, turnieje, kampanie, pojedyncze starcia- zgodnie z preferencjami uczestników.
 • Gry planszowe – te osadzone w realiach historycznych- ponownie 48 godzin ciągłego grania, od piątkowego popołudnia do niedzieli. Szczegóły -http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?t=6839&p=137193#137193
 • Modelarstwo- zawody modelarskie, wystawa modelarska, szkolenia dla początkujących, warsztaty mistrzowskie.
 • Grupy Rekonstrukcji Historycznej w strojach i mundurach z różnych epok historycznych i z charakterystycznym uzbrojeniem. Piechota, kawaleria, artyleria, pokazy sprzętu wojskowego. Ponad stu żołnierzy, kilkadziesiąt koni, armaty i pirotechnika. Pokazy indywidualne i inscenizacje bitewne. Obozy wojskowe, musztra indywidualna i w pododdziałach. Wierność historycznym wzorcom w każdym detalu!
 • LARP- interaktywna gra fabularna rozgrywana w strojach z XVII wieku na renesansowym zamku. Wyjątkowa gratka dla wielbicieli gatunku.
 • Żywe lekcje historii- bitwa pod Raszynem (200- setna rocznica), bitwa pod Mokrą (70- ta rocznica), odtworzenie i omówienie przebiegu bitwy na dioramie i poprzez prezentację multimedialne, wersje alternatywne.
 • Taniec dworski, stroje dworskie, zabawy dworskie na dziedzińcu zamkowym
 • Stanowiska z grami komputerowymi- najnowsze bądź najciekawsze historyczne gry strategiczne
 • Spotkania z ciekawymi ludźmi- prawdziwymi pasjonatami i ekspertami w swoich dziedzinach
 • Do nabycia na miejscu książki, przepisy do gier, figury i modele oferowane przez wystawiające firmy i sklepy.
 • Atrakcje towarzyszące – strzelnica z replikami broni współczesnej (air soft gun), strzelanie z łuku, rzut oszczepem, tradycyjne bednarstwo, degustacja typowych potraw dawnej kuchni polskiej, zabawy dla dzieci i wiele innych …
 • Nowe pomysły - mile widziane…

Pola Chwały - do kogo są kierowane

Impreza nie jest tylko spotkaniem środowiska entuzjastów historii. Jest zaproszeniem - chcemy zarazić naszą pasją innych. W poprzednich latach w Spotkaniach brało udział ponad 200 czynnych uczestników, przewinęło się kilka tysięcy odwiedzających osób. Wstęp i udział w poszczególnych pokazach jest bezpłatny. Niedostateczna wiedza historyczna nie jest żadną barierą - na miejscu będzie wiele osób chętnych do dzielenia się swoją wiedzą.

Dla doświadczonych graczy konwent stwarza doskonałą okazją do zapoznania się z nowinkami na rynku gier wojennych i modeli. Jest to też niepowtarzalna okazja do tego by zagrać w nieznanym dotąd systemie, wymienić doświadczenia czy zaprezentować samemu coś nowego.

Organizowanie pokazów.

Organizatorzy zapraszają również do bardziej aktywnego uczestnictwa w prezentacji pokazów. Jeżeli Wasz klub czy też mniej formalna grupa przyjaciół jaką tworzycie, chce zaprezentować na Polach Chwały dowolny historyczny system bitewny czy grę planszową– wystarczy tylko skontaktować się z organizatorami. Jeżeli uważasz, że Twoje hobby pokrywa się z hasłem konwentu Pola Chwały – „Historia jako zabawa, historia jako pasja” - prosimy o kontakt z organizatorami poprzez adrespolachwaly@wargaming.pl lub telefonicznie 501 121 471

Kto Organizuje

Pola Chwały są organizowane przez Małopolską Grupę Wargamingową oraz Fundację Zamek Królewski w Niepołomicach, pod patronatem Burmistrza miasta Niepołomice.

Koszt imprezy i nocleg:

Wstęp wolny. Nie ma opłat za możliwość grania.

Organizatorzy zapewniają bezpłatny nocleg dla uczestników pokazów na terenie szkoły (należy zaopatrzyć się w śpiwór i karimatę).

Więcej szczegółów związanych z dojazdem czy noclegami można znaleźć na stronie informacje.

Plan imprezy

Wstępny plan imprezy zostanie ogłoszony z końcem lipca a szczegółowy z końcem sierpnia.


Źródło: http://polachwaly.wargaming.pl/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz