Wystawa fotografii dokumentalnej „Wtedy i 20 lat później” w Bułgarskim Instytucie Kultury


Wystawa fotografii dokumentalna pt. „Wtedy i 20 lat później” została otwarta 12 listopada 2009  w salach Bułgarskiego Instytutu Kultury w Warszawie. Ekspozycja poświęcona 20 rocznicy od znamiennej daty 10 listopada 1989 r. składa się z fotografii z archiwum Bułgarskiej Agencji Prasowej oraz z prac autorskich młodego fotografa Cwetomira Dimowa.

Wystawa została otwarta przez dyrektora Bułgarskiej Agencji Prasowej pana Maksima Minczewa. W obecności dyplomatów, dziennikarzy oraz przedstawicieli społeczenstwa bułgarskiej, pan Minczew przypomniał o  znaczeniu polskiego społeczności w urzeczywistnianiu demokratycznych przemian, które nastąpiły  pod koniec tego samego dziesięciolecia we Wschodniej Europie.  Opowiedział o swoim doświadczeniu zawodowym jako dziennikarza na terytorium Polski jeszcze w latach 80-tych, kiedy miało miejsce spotkanie z ówczesnym liderem „Solidarności” Lechem Wałęsą.

Dyrektor Bułgarskiej Agencji Prasowej oraz dyrektor Bułgarskiego Instytutu Kultury Michaela Todorova wyrazili swoje zadowolenie z faktu, że odwiedzający wystawę będą mogli odświeżyć swoje wspomnienia z  bogatych w wydarzenia miesięcy oraz lat po 10 listopada 1989 r.


Źródło: http://bikpolska.pl/

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz