„600-lecie bitwy pod Grunwaldem” - konkurs na projekt znaczka pocztowego


Zamek Królewski na Wawelu do udziału w konkursie plastycznym na projekt znaczka pocztowego upamiętniającego 600. rocznicę Bitwy pod Grunwaldem zaprasza młodzież klas IV-VI szkół podstawowych, kół plastycznych, domów kultury Krakowa i regionu krakowskiego. Prace należy składać do 30 kwietnia 2010 r.

Celem konkursu jest popularyzacja wiedzy historycznej, ukazanie walorów poznawczych znaczka pocztowego, rozbudzenie wyobraźni twórczej oraz prezentacja uzdolnień plastycznych młodzieży.

15 lipca 1410 roku zjednoczone wojska polskie i litewskie pod dowództwem króla Władysława Jagiełły rozegrały na polach Grunwaldu jedną z największych w średniowiecznej Europie zwycięską bitwę z siłami Zakonu Krzyżackiego.

Zadaniem uczestników konkursu jest opracowanie indywidualne projektu okolicznościowego znaczka pocztowego upamiętniającego to historyczne wydarzenie, przypominającego o bohaterach bitwy, ukazującego chwałę króla Władysława Jagiełły i męstwo oręża polskiego.


Źródło: wawel.krakow.pl

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz