Wykład prof. Martina Gilberta: „Churchiil and Poland Friend or Foe?”


17 lutego 2010 r. o godzinie 15:00 w Collegium Novum UJ przy ul. Gołębiej 24 odbędzie się wykład prof. Martina Gilberta: „Churchiil and Poland Friend or Foe?”.

Sir Martin Gilbert jest wybitnym brytyjskim historykiem, autorem ponad osiemdziesięciu monografii naukowych z zakresu I i II wojny światowej, historii wojskowości, historii Holokaustu. Jest autorem sześciotomowej biografii i od 1986 r. oficjalnym biografem Winstona Churchilla. Sir Martin Gilbert jest profesorem Uniwersytetu Oksfordzkiego, był doradcą Johna Majora oraz Gordona Browna w sprawie wojny irackiej i konfliktu bliskowschodniego. W 1990 roku otrzymał Order Imperium Brytyjskiego, a w 1995 r. z rąk Królowej Elżbiety II odebrał tytuł szlachecki. Sir Martin Gilbert jest uważany za jednego z najwybitniejszych historyków współczesnych, równocześnie jest czynnie zaangażowany w rozwiązywanie konfliktów międzynarodowych (współpracował z Komisją Praw Człowieka ONZ w Genewie), doradzał rządom i Parlamentom w Indiach, na Ukrainie i Rosji. Wiele z jego najważniejszych prac zostało przetłumaczonych na język polski.

Miejsce wykładu: Uniwersytet Jagielloński, Collegium Novum, sala 30 I piętro, wykład w j. angielskim z tłumaczeniem symultanicznym.


Źródło: Uniwersytet Jagielloński

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz