Andrzej Kunert nowym Sekretarzem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa


Andrzej Kunert został nowym Sekretarzem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa. Na tym stanowisku zastąpił Andrzeja Przewoźnika, który pełnił funkcję Sekretarza przez 18 lat. Andrzej Kunert jest Członkiem Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa od 1990 r.

Andrzej Krzysztof Kunert jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie, a także Wydziału Historycznego UW (praca magisterska: Wojskowe Sądownictwo Specjalne Związku Walki Zbrojnej – Armii Krajowej 1940–1945). Specjalizuje się głównie w tematyce II wojny światowej i dziejów najnowszych.

Był redaktorem naczelnym Wydawnictwa Bellona. Pracował w Wydawnictwie PAX i Muzeum Wojska Polskiego.

W 2006 r. został laureatem Nagrody Kustosz Pamięci Narodowej, a w 2009 z rąk Prezydenta RP został odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz