X Konferencja Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego


Muzeum Oręża Polskiego w Kołobrzegu oraz Centralne Muzeum Morskie w Gdańsku organizują X Konferencje Muzealnictwa Morskiego i Rzecznego. Konferencja odbędzie się w dniach 12-15 maja 2010 r. w Kołobrzegu. 
Będzie to X - jubileuszowa Konferencja naukowa środowisk związanych z ochroną dziedzictwa kulturowego i tradycji morskiej i rzecznej, honorwy patronat objęło Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Hasł0 konferencji - TRZYMAJMY SIĘ MORZA! – nawiązującego do 92 rocznicy utworzenia Ligi Morskiej i Kolonialnej.

Kierownikiem naukowym konferencji został dr inż. Jerzy Litwin - Dyrektor Centralnego Muzeum Morskiego w Gdańsku.

Program Konferencji zakłada dwudniową sesję naukową ( 12-13 maja 2010 r.) oraz dwudniową podróż studyjną szlakiem dobrych praktyk w muzeach i galeriach historycznych Pomorza Zachodniego ( 14-15 maja 2010 r.).

Wydarzeniami towarzyszącymi Konferencji będzie wystawa retrospektywna Jerzego Ściesińskiego „Na styku lądu i morza„ oraz recital Jerzego Porębskiego ” Morskie opowieści z szantą w tle”.

Sesja naukowa odbywać się będzie w Sali Konferencyjnej Hotelu DIVA SPA w Kołobrzegu.

Więcej informacji o Konferencji znajduje się na stronie internetowej muzeum.kolobrzeg.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz