Koncert „Miasto bez Boga walczy o krzyż” w 50 rocznicę walk o krzyż w Nowej Hucie


W tym roku przypada okrągła 50. rocznica walk o krzyż w Nowej Hucie. 27 kwietnia 1960 roku mieszkańcy sztandarowego miasta PRL-u złamali zasady i stanęli w obronie krzyża, który chciały usunąć ówczesne komunistyczne władze.

Był to wyjątkowy krzyk wolności, bo wydobywający się z miejsca, w którym miał powstać „nowy człowiek„. Z tej okazji Muzeum PRL-u przygotowało kampanię ”W imię wolności. Nowa Huta ’60”. Koncert jest częścią tej kampanii.

Koncert Miasto bez Boga walczy o krzyż będzie wyjątkowym spektaklem, który ma stanowić hołd dla tych wszystkich kobiet, które bohatersko, nie zważając na możliwe konsekwencje, stanęły w obronie swoich ideałów.

W pierwszej części zaprezentowane zostanie przedstawienie światła i dźwięku z udziałem Chóru Polskiego Radia pod batutą Moniki Bachowskiej. Koncert przeplatany będzie fragmentami „Króla-Ducha” Juliusza Słowackiego, które odczyta wybitny aktor Jan Frycz.

W drugiej zaś na koncert, w którym wezmą udział:

VOO VOO

2 Tm 2,3

live act Opera Nowhucka wykonaniu Marcina Bzyka Nohuckiego i gości.

Czas: 24 kwietnia 2010 r., godz. 17.00
Miejsce: Nowa Huta, hala Ocynowni Arcelormittal, ul Ujastek 1

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz