Matura z historii 2010: przewodniki, pomoce, dyskusje, giełda pytań


Już 17 maja 2010 r. maturzyści będą się zmagać z maturą z historii. W związku ze zbliżającą się maturą z historii mamy specjalnie przygotowane artykuł i tematy, które z pewnością będą dla Was pomocne w trakcie nauki. Tak jak w ubiegłych latach przygotujemy dla Was klucz odpowiedzi i schemat maturalnych wypracowań.

Na dobry początek polecamy wam „Wypracowanie maturalne z historii - mini przewodnik”, gdzie znajdziecie wiele cennych rad i tricków przydatnych podczas przygotowywania się i pisania wypracowania z historii.

Zapraszamy również na coroczną giełdę maturalnych pytań, gdzie możecie wspólnie typować jakie tematy dla Was przygotowała CKE w tym roku - „Matura z historii 2010 - giełda pytań”.

Dla porównania mamy dla Was przykładowe schematy wypracowań z historii z poprzednich lat:

Konspekt wypracowania - Matura z historii 2009 r. - temat I
Konspekt wypracowania - Matura z historii 2009 r. - temat II
Konspekt wypracowania - Matura z historii 2008 r. - temat I

Ponadto na forum mamy specjalny dział - Wypracowanie z historii - gdzie znajdują się przykładowe tematy maturalne wraz z dyskusją nad nimi. Zachęcamy do włączenia się do dyskusji, dzięki której będziecie mogli jeszcze trochę potrenować swoją wiedzę lub rozwiać ostatnie wątpliwości.

Wreszcie dla maturzystów, którzy myślą o studiach historycznych mamy opracowane „Zasady rekrutacji na historię 2010/2011”, które będzie użyteczne w trakcie rekrutacji.

Jeśli masz ochotę podyskutować na temat tegorocznej matury z historii lub chcesz o coś zapytać koniecznie zajrzyj do tematu „Matura z historii 2010”, który znajdziesz na naszym forum. Rejestracja na forum jest w pełni bezpłatna.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz