Bitwa pod Grunwaldem - Platige Image prezentuje zwiastuny obchodów 600. rocznicy bitwy pod Grunwaldem


W związku z tegorocznymi obchodami 600. rocznicy Bitwy pod Grunwaldem Platige Image przygotowuje kampanię w postaci serii spotów pod hasłem: Grunwald - Walka 600-lecia. Reżyserem drugiego spotu jest Tomek Bagiński.

Prace nad drugim spotem wyreżyserowanym przez Tomka Bagińskiego i prowadzonym przez Bartka Kika – absolwenta Animacji i Efektów Specjalnych PWSFTviT w Łodzi, współreżysera filmu „Lekcja Nieskończoności”, od 2 lat członka ekipy przy wszystkich większych animowanych realizacjach Platige Image - właśnie dobiegły końca.

Stworzenia oprawy muzycznej grunwaldzkich spotów podjął się wrocławski kompozytor Adam Skorupa. Muzykę jego autorstwa wcześniej można było usłyszeć m.in. w cinematikach do gry „Wiedźmin„ oraz krótkometrażowej animacji ”Kinematograf”.

Seria spotów przypominających o jednym z największych konfliktów zbrojnych średniowiecznej Europy to zapowiedź oficjalnych uroczystości z okazji 600. rocznicy bitwy.

Kampania powstaje na zamówienie Narodowego Centrum Kultury oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Zwiastuny:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz