„Epoka rycerzy” w Parku Miniatur Warmii i Mazur


W najbliższą niedzielę 4 lipca w Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży, rycerze zaprezentują potyczki z krzyżakami, chrystianizację pogan oraz będą stawać w szranki o honor. Będzie się można nauczyć władania mieczem, włócznią, minikuszą oraz przymierzyć średniowieczną zbroję. Ponadto na pikniku będą stanowiska kowala, garncarza, drukarza, wytwórcy papieru czerpanego i mnóstwo innych atrakcji!
Piknik organizowany jest dla upamiętnienia ważnych wydarzeń historycznych, które odbyły się na tych ziemiach, wszyscy przybyli do Parku Miniatur Warmii i Mazur w Gierłoży będą mogli się przenieść w czasie kilka wieków wstecz, aż do okresu średniowiecza. W programie pikniku „Epoka rycerzy” na gości czeka wiele atrakcji, w tym szereg pokazów walk rycerskich, m.in. pomiędzy kwiatem rycerstwa polskiego a wrogo nastawionymi przedstawicielami Zakonu Krzyżackiego, Sąd Boży, ćwiczenia rycerskie oraz turnieje o tytuł najdzielniejszego wojownika. Będzie można również zobaczyć, jak wyglądały polskie krucjaty na Litwę i Ruś oraz chrystianizacja pogan.

Plan pikniku:
10.00 – sąd boży
11.00 – potyczka polsko-krzyżacka
11.30 – nauka technik szermierczych
12.00 – ostateczna klęska Zakonu Krzyżackiego pod Malborkiem
12.30 – ćwiczenia rycerskie
13.00 – walki o miano najpiękniejszej wybranki serca
14.00 – chrystianizacja pogan
15.00 – turniej rycerski
16.00 – walki z raubitierami

Godziny otwarcia: codziennie w godz. 9:00-18:00 od 1 maja do 31 października.
Bilety wstępu: normalny - 10 zł., ulgowy – 8 zł., dzieci do lat 4 - gratis.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz