IV Jarmark Franciszkański w Poznaniu


W dniach 11-12 września 2010 r. na Rynku w Poznaniu odbędzie się IV Jarmark Franciszkański. W ramach jarmarku zorganizowany zostanie pokaz rzemiosł dawnych oraz wystawią się kupcy i twórcy ludowi z całej Polski.

PoznańW programie artystycznym na scenie w ciągu dwóch dni pojawią się zespoły muzyki irlandzkiej i celtyckiej, grupy muzyki dawnej oraz tancerze ognia. Nie zabraknie pokazu mody średniowiecznej, pokazów tańców średniowiecznych i renesansowych, orientalnych tańców brzucha i warsztatów tańców przy akompaniamencie instrumentów dawnych.

Atrakcją dla dzieci będą pokazy magiczne czarodziejki z Czech, natomiast dla dorosłych ciekawostką będzie katowski pokaz tortur średniowiecznych „Tortury wiedźmy”. Nie zabraknie też dudziarzy, pokazów walk rycerskich i artyleryjskich, scenek średniowiecznych oraz rycerskiego turnieju bojowego na miecze. Perełką będzie pokaz folkowej grupy White Garden. Gwiazdą obu dni będzie Kapela Drewutnia, która gra głównie utwory łemkowskie, ukraińskie i rusnackie. Ma na swoim koncie siedem nagranych płyt. Uwieńczeniem sobotnich pokazów będzie pokaz ognia. Organizatorami imprezy są poznańscy franciszkanie i Opolskie Bractwo Rycerskie.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz