Sukces działu recenzje: 100 recenzji w rok


Niewiele ponad rok temu na łamach naszego portalu pojawiła się pierwsza recenzja książki, jej autorem był Paweł Łyziński. Dzisiaj mamy już 100 ocenionych książek. Z działem recenzji i ich szefem współpracuje ponad 20 recenzentów, którzy ocenili książki z 39 różnych wydawnictw.

Z tej okazji chcielibyśmy podziękować wszystkim recenzentom, którzy dzieląc się z czytelnikami swoimi opiniami na temat przeczytanych prac, przyczynili się do tego, że obecnie możemy powiedzieć, iż „historia.org.pl” ma jeden z najbardziej opiniotwórczych działów recenzji w polskim internecie. Oceny wystawiane przez recenzentów są dla wielu osób najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupie danej publikacji.

Początkowo grupa osób zamieszczających regularnie recenzje na łamach naszego portalu nie była duża. Jednak po niespełna roku już ponad dwadzieścia osób ocenia książki dla portalu. Słowa wdzięczności należą się oczywiście również wydawnictwom, które zaufawszy nam udostępniały książki „narażając” się niejednokrotnie na niską ocenę wydanej książki. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie przebiegać nadal w dobrej atmosferze i że do tego grona dołączą kolejni wydawcy, zainteresowani recenzjami swych książek na łamach „historia.org.pl”.

Pojawiła się także pierwsza recenzja napisana w języku angielskim. Chcemy być pierwszym polskim portalem historycznym, ze stałym działem recenzji w języku Shakespeare’a.

Przez ten rok recenzowaliśmy wiele bardzo dobrych i dobrych książek, ale zdarzały się również gorsze pozycje, najdobitniej świadczy o tym skala ocen naszych recenzentów zawierająca się od noty 1 aż po maksymalną 10. Oceny naszych recenzentów są jak najbardziej obiektywne, a oni sami mają komfort pracy bez żadnych sugestii i wytycznych, co do końcowej oceny.

Recenzenci:

Biały Agata, Gajos Bartłomiej, Gliniecki Tomasz, Gochna Michał, Jędrych, Michał, Kaluga Bartosz, Kania Wojciech, Kmąk Krzysztof, Kołodziej Piotr, Kuć Łukasz, Kuzak Rafał, Latocha Damian, Łyziński Paweł, Olszak, Krzysztof, Pawlina Sebastian, Pawłowski Jakub, Siemiński Michał, Sułkowski Tadeusz, Szczepański Maciej, Szostak Katarzyna, Tafiłowski Piotr, Waszak Damian, Woźniak Beata

Wydawnictwa:

Adam Marszałek, Bellona, Choiński Janusz, Demart, Dialog, Dom Wydawniczy „Rafael”, Dom Wydawniczy REBIS, Fabryka Słów, Finna, Historia Iagellonica, Inforteditions, Inicjał Andrzej Palacz, Instytut Wydawniczy Erica, Magnum, Ossolineum, Pen & Sword, Poznańskie Towarzystwo Przyjaciół Nauk, Replika, RYTM, Świat Książki, Trio, UNIVERSITAS, WAW, Wydawnictwo Abrys, Wydawnictwo Attyka, Wydawnictwo Arkadiusz Wingert, Wydawnictwo DiG, Wydawnictwo Dolnośląskie, Wydawnictwo Iskry, Wydawnictwo Literackie, Wydawnictwo LTW, Wydawnictwo Naukowe PWN, Wydawnictwo Poznańskie, Wydawnictwo Szkolne PWN, Wydawnictwo Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej, Wydawnictwo Vesper, Wydawnictwo Wołoszański, ZNAK, Zysk i S-ka

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz