Mapa kultury wystartowała


1 grudnia w Warszawie wystartował nowy portal społecznościowy „Mapa kultury” - mapakultury.pl. Jego użytkownicy będą mogli zamieszczać na nim informacje o wydarzeniach i miejscach kulturalnych w ich regionie.

Portal w zamyśle jego twórców ma być nowoczesnym narzędziem dokumentującym dziedzictwo kulturowe Polski. Użytkownicy portalu mają możliwość zamieszania wpisów prezentujących lokalne historie, nieznane miejsca, ludzi związanych z kulturą.

„Mapę kultury” symbolicznym kliknięciem uruchomił Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

„Portal jest skierowany do wszystkich, którzy chcą nie tylko biernie odbierać to, co kultura im daje, ale chcą też aktywnie w niej uczestniczyć poprzez wpisy, uzupełnienia, własne informacje” - powiedział minister.

Portal dzięki oparciu się o Google Maps umożliwia użytkownikom tworzenie wirtualnych szlaków i wycieczek. Dzięki syntezatorowi mowy IVONA można odsłuchać każdy zamieszczony wpis.

Na portalu pojawiły się już pierwsze wpisy dt. m.in. Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, Zamku w Szymbarku, Towarzystwa Zachęty Sztuk Pięknych, czy wpis poświęcony Janowi Marcinowi Szancerowi - mistrzowi ilustracji.

Projekt jest wspólną inicjatywą Narodowego Centrum Kultury oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej, pod kierunkiem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz