Grudzień ’70 - nowy dział dzieje.pl


Teksty rocznicowe poświęcone różnym aspektom dramatycznych wydarzeń grudnia ’70, rocznicowe newsy, fotogaleria, film nakręcony dla Muzeum Historii Polski to wszystko znajduje się w nowym dziale portalu dzieje.pl.

dziejepl portal

Grudzień ’70 / fot. Archiwum Prasowe PAP

Jednak to nie wszystko. W dziale znajduje się również 8 minutowe wprowadzenie w postaci filmu. W filmie wyświetlane są kolejno zdjęcia i archiwalne filmy, a lektor czyta skompilowany opis grudniowych wydarzeń.

W dziale znajduje się ponadto dokładne kalendarium wydarzeń i biografie głównych postaci grudnia ’70 m.in. takich jak Władysław Gomułka, Stanisław Kociołek, Wojciech Jaruzelski, czy Edward Gierek.

W części z zagadnieniami znajdują się ciekawe artykuły tematyczne. Jedną z takich publikacji jest tekst Jakuba Lubelskiego „Janek Wiśniewski - człowiek legenda”.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz