Gwiazdkowy konkurs „historia.org.pl” i Bellony


My przede wszystkim lubimy dawać prezenty, a nie brać dlatego przygotowaliśmy dla naszych czytelników kolejny konkurs z ciekawymi nagrodami ufundowanymi przez Wydawnictwo Bellona.

By wygrać Elity artystyczne II RP lub Elity II RP autorstwa S. Kopra należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno z przygotowanych przez nas pytań. Książkę otrzyma osoba, która odpowie najszybciej. Odpowiedzi należy umieszczać w komentarzach do tego tekstu. Prawidłowa odpowiedź powinna być ujęta w jeden wiadomości (nie w kilku „na raty”).

Zwycięzce konkursu poprosimy o nadesłanie danych osobowych potrzebnych do wysłania nagrody i potwierdzenie tego faktu na Facebooku.

Pytania konkursowe, a jest ich 6 będziemy publikować poniżej:

Pytanie 1.

Wymień 5 członków grupy poetyckiej Skamander.

Pytanie 2.

Wymień imię i nazwisko Prezesów Rady Ministrów, którzy sprawowali swój urząd więcej niż raz w okresie II RP. Wymień także ile razy każda z tych osób sprawowała urząd Prezesa Rady Ministrów.

Pytanie 3.

Jaki polski poeta jest autorem poematu Kwiaty Polskie?

Pytanie 4.

Zenon Ziembiewicz był bohaterem jej najgłośniejszej powieści.

Pytanie 5.

W tej warszawskiej winiarni w marcu 1927 r. znani polscy literaci m.in. Juliusz Kaden-Bandrowski, Kazimierz Wierzyński i Jan Lechoń wzięli udział w spotkaniu z luminarzem niemieckiej kultury Tomaszem Mannem.

Pytanie 6.

Tam (nazwa uzdrowiska) słynne Hotele Lido i Cafe-Casino, gdzie w okresie II RP bawiła się śmietanka towarzyska kraju oraz cyganeria artystyczna.


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz