Konkurs wigilijny „historia.org.pl” i Vesper


Noc wigilijna to fantastyczny czas do obdarowywania prezentami. My także wraz z wydawnictwem Vesper mamy dla was trzy książki przeznaczone na dzisiejsze konkursy.

By wygrać książki od wydawnictwa Vesper należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno z przygotowanych przez nas pytań. Książkę otrzyma osoba, która odpowie najszybciej na opublikowane pytanie. Odpowiedzi należy umieszczać za pomocą komentarzy poniżej tego tekstu.

O kolejności decyduje zarejestrowanie komentarza w systemie (nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, jednak wtedy komentarze muszą zostać zatwierdzone przez moderatora, jednak nie dyskryminuje to w żaden sposób takiego uczestnika konkursu).

Prawidłowa odpowiedź powinna być ujęta w jednej wiadomości (nie w kilku „na raty”).

Zwycięzce konkursu poprosimy o nadesłanie danych osobowych potrzebnych do wysłania nagrody i potwierdzenie tego faktu w komentarzu.

Pytania konkursowe, a będą 3 będziemy publikować poniżej:

Pytanie 1. (Nagroda: Obrazy z Biblii z klasycznymi ilustracjami, G. Dore, Vesper)

Wymień przynajmniej trzy polskie przekłady Biblii.

Pytanie 2. (Nagroda: Festung Posen 1945, M. Karalus, M. Krzyżaniak, Vesper)

W, którym roku Poznań uzyskał prawa miejskie?

Pytanie 3. (Nagroda: Tajne bronie Hitlera, Vesper)

Ile ton ważył i jaką miał długość projektowany czołg P1000 Ratte. Można się pomylić o 100 ton i 5 metrów. (Pytanie na podstawie danych zawartych w książce Tajne bronie Hitlera)


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz