Konkurs: „Opowiadania Kołymskie”


Dzisiaj wraz z wydawnictwem Rebis przygotowaliśmy dla Was konkurs, w którym do wygrania będą trzy egzemplarze Opowiadań kołymski Warłama Szałamowa. Ta świetna książka jest pod patronatem medialnym „historia.org.pl”.

By wygrać książki od wydawnictwa Rebis należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno z przygotowanych przez nas pytań. Książkę otrzyma osoba, która odpowie najszybciej na opublikowane pytanie. Odpowiedzi należy umieszczać za pomocą komentarzy pod niniejszym tekstem.

O kolejności decyduje zarejestrowanie odpowiedzi w systemie komentarzy w portalu (nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, jednak wtedy komentarze muszą zostać zatwierdzone przez moderatora, jednak nie dyskryminuje to w żaden sposób takiego uczestnika konkursu).

Prawidłowa odpowiedź powinna być ujęta w jednej wiadomości (nie w kilku „na raty”).

Zwycięzce konkursu poprosimy o nadesłanie danych osobowych potrzebnych do wysłania nagrody i potwierdzenie tego faktu w komentarzu.

Pytanie 1. (Nagroda: Opowiadania Kołymskie, W. Szałamow, Rebis)

Wymień przynajmniej 3 inne za wyjątkiem Opowiadań kołymskich publikacje Wiktora Szałamowa.

Pytanie 2. (Nagroda: Opowiadania Kołymskie, W. Szałamow, Rebis)

Ten polski autor mieszkał na obszarze wprowadzenia pierwszych łagrów (nad Morze Białym) skąd pisał swój swoisty dziennik o Rosji. O kim mowa?

Pytanie 3. (Nagroda: Opowiadania Kołymskie, W. Szałamow, Rebis)

Jaki ważny obiekt widoczny jest na zdjęciu i gdzie w przybliżeniu jest położony?


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz