TVP usuwa kolejny program literacki z ramówki


Jak podał portal ksiazka.net.pl z ogólnych kanałów telewizji publicznej znika ostatni program poświęconych książkom. Wcześniej z TVP usunięto inny program literacki Telewizyjne Wiadomości Literackie” Stanisława Beresia.

TVP„Hurtownia książek” nadawana była od września 2008 r. Program prowadziła poetka Agnieszka Wolny-Hamkało wraz z aktorem Andrzejem Grabowskim (wcześniej z prof. Billem Johnstonem). Program trwał ok. 20 minut i i był nagrywany w hurtowni książek w Ożarowie Mazowieckim.

Wg badań agencji Nielsen Audience Measurement program miał ponad 600 tys. widzów (sobota godz. 12:30). Po przesunięciu programu na godz. 8:00 oglądalność wynosiła ok. 390 tys.

Art. 21. ustawy o radiofonii i telewizji mówi:

„Publiczna radiofonia i telewizja realizuje misję publiczną, oferując, na zasadach określonych w ustawie, całemu społeczeństwu i poszczególnym jego częściom, zróżnicowane programy i inne usługi w zakresie informacji, publicystyki, kultury, rozrywki, edukacji i sportu, cechujące się pluralizmem, bezstronnością, wyważeniem i niezależnością oraz innowacyjnością, wysoką jakością i integralnością przekazu.”

Czy zdjęcie ostatniego programu literackiego z anteny telewizji publicznego nie ogranicza misji publicznej zwłaszcza w zakresie kultury?

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz