X edycja konkursu IPN Kustosz Pamięci Narodowej


To już dziesiąta, jubileuszowa edycja Nagrody Instytutu Pamięci Narodowej - Kustosz Pamięci Narodowej. Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane do 15 marca 2011 r.

IPNNagroda została ustanowiona w 2002 r. przez ówczesnego prezesa IPN, którym był profesor Leon Kieres. Jak możemy przeczytać na stronie Instytutu Pamięci Narodowej:

„Nagroda Kustosz Pamięci Narodowej przyznawana jest polskim oraz zagranicznym instytucjom, organizacjom społecznym i osobom fizycznym za szczególnie aktywny udział w upamiętnianiu historii Narodu Polskiego w latach 1939–1989, a także za działalność publiczną, zbieżną z ustawowymi celami Instytutu Pamięci Narodowej.”

Wśród laureatów nagrody znaleźć możemy prof. Tomasza Strzembosza (nagrodzony w 2002), prof. Janusza K. Zawodnego (2003), Władysława Bartoszewskiego (2004), Stowarzyszenie Archiwum Solidarności (2005), Zofię i Zbigniewa Romaszewskich (2006), Pawła Jasienicę (2007), Zygmunta Walkowskiego (2008), Instytut Józefa Piłsudskiego w Londynie (2009) czy też w końca Janusza Kurtykę, który został pośmiertnie uhonorowany tą nagrodą w dniu 9 czerwca roku ubiegłego.

W tym roku zgłoszenia przyjmowane będą jedynie poprzez wysłanie e-maila – po uprzednim wypełnieniu odpowiedniego formularza - na podany na stronie IPN adres.


Źródło: ipn.gov.plwyborcza.plpl.wikipedia.org.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz