„1920. Wojna i miłość”. Nowy serial historyczno-sensacyjny TVP1


Dziś o 20:20 na kanale pierwszym TVP nastąpi premiera nowego serialu „1920. Wojna i miłość”. Nowy historyczno-sensacyjny serial Telewizji Publicznej to pełna rozmachu opowieść o miłości, która musi stawić czoła wojennej rzeczywistości.

Fabuła

Serial będzie opowiadał o Bronku (Jakub Wesołowski), Józefie (Tomasz Borkowski) i Władku (Wojtek Zieliński), którzy dezerterują z armii zaborczych. Bohaterów poznajemy w pogrążonej chaosem Rosji, na kilka miesięcy przed odzyskaniem przez Polskę niepodległości. Ich losy niespodziewanie splotą się na trwale. W kolejnych odcinkach serialu akcja przeniesie się do 1920 r., gdzie bohaterowie biorą udział w działaniach wojennych, w tym w zwycięskiej bitwie warszawskiej.

Bohaterowie

Bronek Jabłoński - porucznik w dawnej armii carskiej. Z pochodzenia szlachcic.

Władek Jarociński - podporucznik w niemieckiej armii. Pochodzi z chłopskiej rodziny, ale - jako oficer - stara się to ukrywać.

Józef Szymański - porucznik w armii austro-węgierskiej, służy w II Brygadzie Legionów. Z wykształcenia - matematyk.

Aleksander Sribielnikow (Michał Żurawski) - komisarz polityczny. Bierze do niewoli „białych” oficerów, którym zbuntowało się wojsko.

Zofia Olszyńska (Karolina Chapko) - córka właścicieli majątku w Dąbrówce. Młoda, dumna i nieprzystępna szlachcianka.

Serial

„1920. Wojna i miłość” rozpisany jest na 13 odcinków, które wyreżyserował Maciej Migas („Królowie śródmieścia”, „Oda do radości”, „Wielki bieg”).

Zwiastun serialu:

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz