„Wawel znany i nieznany” cykl wykładów dla dorosłych na Wawelu


Kolejny już rok Zamek Królewski na Wawelu organizuje cykl wykładów Wawel znany i nieznany. Tegoroczne spotkania mają przypomnieć o związkach Wawelu z Włochami.

Katedra na Wawelu / fot. Wojtek Duch

Powiązania te, to nie tylko barwna i owiana wieloma legendami królowa Bona Sforza, ale także praca wielu włoskich artystów, widoczna choćby w architekturze zamku. Wiele cennych eksponatów wawelskiego muzeum pochodzi z Italii: meble pałacowe, majolika, oraz zbiór niezwykły – kolekcja włoskiego malarstwa wczesnorenesansowego, dar rodziny Lanckorońskich.

Raz w miesiącu, w czwartkowe popołudnia można będzie posłuchać o wszystkim co łączy Wawel z Włochami. Cykl będzie trwał od 4 listopada 2010 r. do 7 kwietnia 2011.

Program 2011:

17 II 2011 dr Magdalena Piwocka Klejnoty królowej Bony

17 III 2011 Stanisława Link-Lenczowska Włoskie meble w zbiorach wawelskich

7 IV 2011 Pracownia konserwacji malarstwa Zamku Królewskiego na Wawelu Konserwacja kolekcji Lanckorońskich. Wystawa i wykład

Wstęp wolny, wykłady rozpoczynają się o godz. 17.00 w Centrum Wystawowo-Konferencyjnym Zamku Królewskiego na Wawelu

Partner: Istituto Italiano di Cultura w Krakowie

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz