Rozmowa z A. Muszyńską Prezes SKNH UŚ tuż po ogłoszeniu zwycięstwa katowickiej kandydatury


Katowice pokonały Warszawę i Kraków w głosowaniu Sejmiku Studentów toruńskiego Zjazdu. Tym samym stolica Górnego Śląska w 2012 r. po raz pierwszy będzie gościć historyków studentów i doktorantów.

XIX OZHS Katowice

Agata Muszyńska prezentuje katowicką kandydaturę / fot. Paweł Łyziński

Agata Muszyńska: Mam wrażenie, że przede wszystkim to, że dobrze się zaprezentowaliśmy z naszą ofertą oraz to, że uczestnicy dużo wcześniej zapoznali się z naszą kandydaturą. Bardzo dużo osób pozytywnie na to reagowało. Nie bez znaczenia było, to, że na Śląsku Zjazd jeszcze nigdy się nie odbył, a jest tam dużo fajnych miejsc do pokazania. Myślę, że ludzie byli ciekawi jak może wyglądać Zjazd w Katowicach i chcieli się zapoznać z atrakcjami naszego regionu.

Do samego końca nie byliśmy pewni jaki będzie wynik. Na pewno nie spodziewaliśmy się, że wygramy tak dużą przewagą głosów.

Czeka Was teraz mnóstwo pracy...

- Rok wycięty z życia (śmiech). Ja już sobie postanowiłam, że jak wrócimy z Torunia to dwa tygodnie totalnej laby i nie robimy nic. Ostatnie miesiące były bardzo ciężkie, ale mam nadzieję, że dużo pracy w zasadzie wykonaliśmy. To, co wiele ośrodków zaczyna robić dopiero na kilka miesięcy przed Zjazdem my już mamy zrobione. Pod tym względem mamy dobrą sytuację. Na dobrą sprawę pozostaje potwierdzenie większych rzeczy.

Jak podsumowujecie zjazd w Toruniu, czy wynieśliście z tego jakąś lekcją, która się Wam przyda?

- Mnie się osobiście zjazd w Toruniu bardzo się podobał. Naprawdę wszystko na dobrym poziomie zrobione, referaty fajne, sekcje fajne, dużo fajny ludzi i znajomych przede wszystkim. Nie mam jakiś specjalnych uwag. Jedyna kwestia krytyczna warta wspomnienia to daleki dojazd. Zakwaterowanie i obrady były w innych miejscach. Myślę, że nie jest to wina organizatorów tylko specyfika bazy noclegowej.

Po za tym myślę, że trzeba teraz spokojnie przyjechać do domu i wszystko na trzeźwo jeszcze raz przemyśleć, żeby wyciągnać konstruktywne wnioski. Ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie nastawiona do organizacji po tych trzech dniach.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz