Wystawa: „Ludzie z listy Schindlera. Rodzina Wohlfeiler”


Wystawa „Ludzie z listy Schindlera. Rodzina Wohlfeiler. Obrazy, rzeźby, wspomnienia Amira Davidovitch” to pierwsza z cyklu wystaw opowiadających o ludziach uratowanych przez Oskara Schindlera. Ekspozycje z tego cyklu przybliżać będą sylwetki i losy Ocalonych oraz dzieje ich rodzin.

Muzeum Historyczne Miasta KrakowaWystawa Ludzie z listy Schindlera. Rodzina Wohlfeiler, otwierająca cykl, opowiada historię Ignacego, Róży, Reny i Haliny Wohlfeiler, żydowskiej krakowskiej rodziny, która przeżyła wojnę dzięki pomocy Oskara Schindlera. Na ekspozycję złożą się przede wszystkim prace artystyczne Amiry Davidovitch – synowej Haliny Wohlfeiler.

Artykuł w prasie oraz odnaleziona pocztówka skłoniły Amirę Davidovitch do długich rozmów z teściową, które były inspiracją do stworzenia szeregu prac plastycznych. Cześć z nich można zobaczyć w Fabryce Oskara Schindlera od 20 kwietnia do 9 września 2011 roku.

12 obrazów, 5 rzeźb i instalacji plastycznych opowiadają historię rodziny, która została naznaczona przez Holokaust oraz osobę Oskara Schindlera.

Fabryka Emalia Oskara Schindlera, ul. Lipowa 4
21 kwietnia 2011 – 9 października 2011

Kurator: Tomasz Owoc

Wystawa będzie udostępniona publiczności w godzinach otwarcia wystawy stałej „Kraków – czas okupacji 1939–1945”.
Wejście na wystawę w cenie biletu na wystawę „Kraków – czas okupacji 1939–1945”.

Ceny biletów tylko na wystawę „Ludzie z listy Schindlera. Rodzina Wohlfeiler. Obrazy, rzeźby i wspomnienia Amira Davidovitch”.

Ceny biletów:

Bilet normalny: 5 zł
Bilet ulgowy: 4 zł
Bilet grupowy, szkolny: 3,50
Bilet rodzinny: 10 zł
Oprowadzanie po wystawie: 50 zł od grupy + bilet wstępu na wystawę
Poniedziałek jest dniem bezpłatnym.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz