Matura z historii 2011: przewodniki, pomoce, dyskusje, giełda pytań


18 maja 2011 r. to dzień tegorocznej matury z historii. Jak co roku mamy dla Was porcję informacji i pomocy maturalnych. Przygotowaliśmy dla Was poradnik maturalny, giełdę pytań, a w dniu matury na żywo zaraz po zakończeniu egzaminu będziemy rozwiązywać zadania z obu poziomów.Matura i wypracowanie z historii

Polecamy Wam przede wszystkim dwa artykuły: Wypracowanie maturalne z historii - przewodnik i O tym jak pisać słów kilka, gdzie znajdziecie wiele cennych rad i tricków przydatnych podczas przygotowywania się i pisania wypracowania z historii.

Jednak zanim je przeczytacie zapoznajcie się z podstawowymi informacjami związanymi z egzaminem maturalnym:  Matura 2011 - informacje podstawowe.

Kolejnym ważnym  materiałem, który dla Was przygotowaliśmy jest artykuł: Maturalne wypracowania z historii na przestrzeni lat. Analiza. Znajdziecie tam cenne wskazówki związane z wypracowaniem maturalnym z historii, czyli najlepiej punktowanym zadaniem maturalnym na poziomie rozszerzonym.

Odpowiedzi: Matura z historii 2011: arkusze maturalne - klucz odpowiedzi poziom podstawowy i rozszerzony

Tematy, pewniaki i przecieki

Podobnie jak w poprzednich latach przygotowaliśmy dla Was giełdę pytań. Możecie na niej spekulować o tematach maturalnego wypracowania i wymieniać się swoimi przeczuciami w tym zakresie. Giełda jest dostępna na naszym forum (trzeba się zarejestrować, ale rejestracja jest szybka i darmowa) w temacie: Matura z historii 2011 - giełda pytań.

Zapraszamy również do naszego maturalnego typera: Matura z historii 2011. Wytypuj tematy i zgarnij nagrody. 14 maja opublikujemy pełną listę Waszych typów. Może to być okazja do ostatniej przed maturą powtórki. Jakie będą pytania na maturze z historii? Matura z historii 2011.

Maturzyści co roku w okresie maturalnym szukają przecieków i dyskutują o pewniakach, by ułatwić sobie egzamin. Czy przecieki i pewniaki to prawda czy mit? Sprawdzamy w artykule: Matura z historii pewniaki i przecieki?

Poprzednie lata

Dla porównania mamy dla Was odpowiedzi i przykładowe schematy wypracowań z historii z poprzednich lat:

Matura z historii 2011: arkusze maturalne - klucz odpowiedzi poziom podstawowy i rozszerzony
Konspekt wypracowania - Matura z historii 2009 r. - temat I
Konspekt wypracowania - Matura z historii 2009 r. - temat II
Konspekt wypracowania - Matura z historii 2008 r. - temat I

Rekrutacja na studia

Dla maturzystów, którzy myślą o studiach historycznych przygotujemy podobnie jak w ubiegłym roku opracowanie zasad rekrutacji na historię, które będzie użyteczne w trakcie rekrutacji.

Zasady z ubiegłych lat:

Zasady rekrutacji na historię 2010/2011

Zapytaj

Jeśli masz ochotę podyskutować na temat tegorocznej matury z historii lub chcesz o coś zapytać koniecznie zajrzyj do tematu „Matura z historii 2011”, który znajdziesz na naszym forum lub zapytaj w komentarzu. Rejestracja na forum jest w pełni bezpłatna.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz