Konkurs: „Historia starożytnych Greków, tom III. Okres hellenistyczny”


By zakończenie weekendu majowego było miłe przygotowaliśmy dziś dla Was konkurs. Można w nim wygrać trzy egzemplarze Historii starożytnych Greków, tom III. Okres hellenistyczny, która niedawno miała swoją premierę. Książce patronuje nasz portal.

By wygrać książki od Wydawnictwa Uniwersytetu Warszawskiego należy prawidłowo odpowiedzieć na jedno z przygotowanych przez nas pytań. Książkę otrzyma osoba, która odpowie najszybciej na opublikowane pytanie. Odpowiedzi należy umieszczać za pomocą komentarzy poniżej tego tekstu.

O kolejności decyduje zarejestrowanie odpowiedzi w systemie komentarzy w portalu (nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem, jednak wtedy komentarze muszą zostać zatwierdzone przez moderatora, jednak nie dyskryminuje to w żaden sposób takiego uczestnika konkursu).

Prawidłowa odpowiedź powinna być ujęta w jednej wiadomości (nie w kilku „na raty”). W danym konkursie jedna osoba może wygrać tylko jedną książkę.

Zwycięzce konkursu poprosimy o nadesłanie danych osobowych potrzebnych do wysłania nagrody i potwierdzenie tego faktu w komentarzu.

Pytanie 1

Jak nazywał się ten film i kto grał w nim rolę tytułową?

Pytanie 2

Jaką bitwę przedstawia powyższa mozaika?

Pytanie 3

Wymień przynajmniej jedną żonę Aleksandra Wielkiego.

Nagroda: Historii starożytnych Greków, tom III. Okres hellenistyczny, E. Wipszycka, B. Bravo, WUW


Nagrody są rozlosowywane wśród osób, które poprawnie wykonały zadania konkursowe. Odpowiedzi należy kierować na adres konkursy@historia.org.pl. W e-mailu należy podać poprawne odpowiedzi (do zwycięzcy nastąpi kontakt w celu ustalenia adresu do wysyłki), w jego tytule umieść nagłówek ze strony z konkursem (np. Do wygrania: „Piastowie”, S. Koper). Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w ciągu siedmiu od jego zakończenia. Przed wzięciem udziału w konkursie zapoznaj się z regulaminem. O nowych konkursach na bieżąco informujemy na naszym profilu na Facebooku. Wszystkie aktualne konkursy znajdziesz tutaj. Powodzenia!

Zostaw własny komentarz