To będzie prawdziwy hardKOR - zapisy jeszcze trwają


Zagraj razem z Muzeum PRL-u i zaangażuj się w walkę z systemem! Zapisy trwają jeszcze tylko do 7 maja do godziny 15.00. Start imprezy nastąpi dzień później.

Muzeum PRLZgłoszenie powinno zawierać: nazwę patrolu, skład osobowy oraz numer kontaktowy drużyny. Drużyny mogą być 3-5 osobowe; nie ma ograniczeń wiekowych, ale jedna osoba z drużyny musi mieć co najmniej 16 lat.

W tym roku przypada okrągła 35. rocznica utworzenia Komitetu Obrony Robotników. Muzeum PRL-u przygotowuje w związku z tą rocznicą wystawę i interaktywną lekcję historii, a wszystko pod nazwą: PROjekt hardKOR.

Muzeum stawia na nowoczesność i kolejny raz swoje działania kieruje przede wszystkim do młodych ludzi. Tym razem tematem interaktywnej lekcji historii będzie działalność KOR. Uczestnicy, podzieleni na kilkuosobowe patrole, wyposażeni zostaną w kartę zadań oraz materiały pomocnicze – mapki, foldery informacyjne itd. Ich zadaniem będzie wcielenie się we współpracowników KOR-u, poruszanie się od punktu do punktu po terenie Nowej Huty i rozwiązywanie kolejnych zadań. Dynamika gry oparta będzie o realia tamtych czasów - nie zabraknie milicjantów i tajniaków, którzy staną na drodze śpieszących z pomocą robotnikom KOR-owców. Uczestnicy gry będą musieli zmierzyć się z licznymi trudnościami i problemami, jakie napotykali członkowie Komitetu podczas swojej działalności.

„Wierzymy, że tak przeprowadzona lekcja historii, stanie się nie tylko ciekawą, ale przede wszystkim bardzo skuteczną metodą przypomnienia o znaczeniu Komitetu Obrony Robotników, a także realiach tamtych czasów, inspirującą do zgłębieniach najnowszej historii Polski również na własną rękę” – opowiada Ewa Hajdasz, koordynator akcji.

Termin: Niedziela, 8 maja 2011 roku, start o godzinie 14.00.

Miejsce: Nowa Huta (rozpoczynamy pod Światowidem).

Zapisy: Mailowo do 7 maja do godziny 15.00 na adres muzeumprl@muzhp.pl.

Te artykuły również mogą Cię zainteresować:
Znajdujące się w portalu artykuły nie zawsze prezentują opinie zgodne ze stanowiskiem całej redakcji. Zachęcamy do dyskusji nad treścią przeczytanych artykułów, by to zrobić wystarczy podać swój nick i wysłać komentarz. O naszych artykułach możesz także porozmawiać na naszym forum. Możesz także napisać własny artykuł i wysłać go na adres naszej redakcji.

Zostaw własny komentarz